Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


XX Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda. Daniel Omielańczuk w roli gościa

xx-mistrzostwa-polski-sanda-i-qingda-daniel-omielanczuk-w-roli-goscia

12 i 13 kwietnia 2014 roku w Ząbkach k. Warszawy odbędą się XX Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda Juniorów i Seniorów. Dwudniowe zawody organizuje Polski Związek Wushu we współpracy z Urzędem Miasta Ząbki. Będą one okazją do startu i rywalizacji dla kilkuset zawodników, z kilkudziesięciu polskich klubów zrzeszonych, a także nie zrzeszonych w PZ Wushu, kierowanym przez Prezesa Dariusza Piwowarskiego. Patronat Honorowy objęli: Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej - Xu Jian i Burmistrz Miasta Ząbki - Robert Perkowski.

Po ostatnich niezwykle udanych Międzynarodowych MP Wushu, które miały miejsce pod koniec maja 2013 w Warszawie, to najbardziej prestiżowa impreza jaką organizuje i firmuje Polski Związek Wushu w 2014 roku. Są to zawody wpisane w kalendarz wydarzeń związanych ze sportową formą rywalizacji w nowoczesnych Sztukach Walki.

Sportowa konfrontacja oparta jest o chińskie systemy, znane jako Kung Fu. By naświetlić obraz dyscypliny przeciętnym kibicom i sympatykom sportów walki warto podkreślić, iż Sanda jest formułą walki sportowej łączącej elementy kickboxerskie z technikami chińskich zapasów shuai jiao, wykorzystujących rzuty, podcięcia i obalenia. Kompilacja różnych technik, czyni walki sanda bardzo widowiskowymi. Regulaminy zawodów umożliwiają udział i konfrontację zawodnikom ćwiczącym inne sporty walki.

W tym roku po raz pierwszy odbędą się MP Sanda, jako odrębne zawody, tym bardziej należy podkreślić udział kilku nowych klubów, których zawodnicy wystartują po raz pierwszy w tej formule walki.

Tegoroczne zawody będą kwalifikacjami do XV Mistrzostw Europy Sanda, które w odbędą się w dniach 8-12 maja w Bukareszcie. Warto wspomnieć także, że poprzednie Mistrzostwa Polski swoją obecnością zaszczycił Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, Xu Jian, który dokonał otwarcia zawodów, przypomniał o wieloletniej współpracy z Polskim Związkiem Wushu oraz podkreślił profesjonalną organizację turnieju.

W tym roku gościem honorowym będzie Daniel Omielańczuk, zawodnik UFC, który w przeszłości zdobywał tytuł Mistrza Polski Sanda, był członkiem Kadry Narodowej i reprezentacji kraju na zawody rangi MŚ. Spodziewani są także inni znamienici goście i na pewno poinformujemy wcześniej o ich nazwiskach.

Kibiców informujemy, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez opłat.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2014-03-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również