Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


XCage 8. Fijałka vs. Darpinyan 2 o pas, kolejne nazwiska w rozpisce

xcage-8-fijalka-vs-darpinyan-2-o-pas-kolejne-nazwiska-w-rozpisce

Gala XCage 8 zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu kibice sportów walki zobaczą MMA na bardyo dobrym poziomie.

W walce wieczoru staną naprzeciw siebie reprezentant Berserkers Team Szczecin – Michał „Sztanga” Fijałka (13-5-1 MMA), który zmierzy się z mocno bijącym Hracho Darpinyanem (13-7-1 MMA) z Armenii. Stawką walki wieczoru będzie pierwszy w historii pas mistrzowski federacji XCage w wadze półciężkiej.

Obaj zawodnicy mieli już okazję, by sprawdzić swoje umiejętności w 2011 roku. W ich pierwszym starciu górą był Fijałka, który poddał Darpinyana duszeniem zza pleców. Nadszedł czas na rewanż, na który z pewnością zasłużył sobie reprezentant Team Schrijber, wygrywając swoje trzy poprzednie walki na galach XCage.

Trenujący na co dzień w Holandii Darpinyan odprawił przed czasem Michała Szulińskiego oraz Michała Gutowskiego. Na gali XCage 7 przez 3 rundy rozbijał mocnego Mateusza Ostrowskiego, by ostatecznie wygrać na punkty.

Jego najbliższy rywal Michał Fijałka mógł pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu, jednak ostatnio doznał porażki przez niezdolność do walki na gali w Czechach. Biorąc pod uwagę postępy jakie zrobili obaj zawodnicy od ich pierwszego starcia możemy być pewni świetnego widowiska, które z pewnością zasługuje na miano walki wieczoru.

W kolejnych walkach zobaczymy trenujących w Toruniu zawodników – Pawła „Trybsona” Trybałę (1-0 MMA), Tymoteusza Pledziewicza (3-2-1 MMA) oraz Dawida „Dzikiego” Januszewskiego (4-3 MMA).

Dla Trybsona będzie to drugie zawodowe starcie w MMA. Po doskonałym debiucie na marcowej gali czas na kolejne wyzwania. Znany z programu Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy - Trybała z treningu na trening robi coraz większe postępy i powoli staje się kompletnym zawodnikiem MMA. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane.

Tymoteusz Pledziewicz i Dawid „Dziki” Januszewski już kolejny raz będą mieli okazję pokazać się w swoim rodzinnym mieście. Głównym atutem Pledziewicza jest walka w parterze i wszystkie swoje dotychczasowe zwycięstwa kończył poddaniami. Jego dwie ostatnie walki zostały zakończone przed czasem firmową już „anakondą”.

Popularny w Toruniu „Dziki” cały czas czeka na powrót do zwycięskiej formy. Jego przegrane walki były zawsze bardzo emocjonujące i to sędziowie musieli rozstrzygać, kto zwyciężył. Będzie to już jego czwarty występ w oktagonie federacji XCage. Nazwiska przeciwników Pledziewicza i Januszewskiego zostaną ujawnione wkrótce.

Oficjalna infromacja XCage

Opublikowano: 2015-07-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również