Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Walka „młodych wilków” w wadze lekkiej MMA na gali FEN 12

walka-mlodych-wilkow-w-wadze-lekkiej-mma-na-gali-fen-12

Pojedynkiem „młodych wilków” można określić walkę w formule MMA, którą stoczą Mateusz Głąb z klubu WroxGym Wrocław i Michał Miłek reprezentujący klub Streffa Fight Team z dolnośląskiego Lubina. Do pojedynku dojdzie na nadchodzącej gali FEN 12 „Feel the Force” we Wrocławiu. Obaj dolnośląscy zawodnicy skrzyżują rękawice w dniu 20 maja w derbowym pojedynku w legendarnej Hali Stulecia, a starcie zakontraktowane jest w kategorii lekkiej do 70 kg.

Michał Miłek ma 23 lata i świetnie zadebiutował na gali FEN 11, gdy przed czasem pokonał faworyzowanego Alana Kwiecińskiego w hali warszawskiego „Torwaru”. Lubinianin uchodzi za twardego zawodnika, który ma dobrą stójkę i spore umiejętności parterowe. Ma też za sobą starty amatorskie, a trenuje pod okiem trenera Tomasza Pilarza.

Liczący 24 lata Mateusz Głąb wystąpi po raz drugi na arenie Fight Exclusive Night. W debiucie świetnie pokazał się na FEN 10, gdzie w Lubinie po kapitalnej walce pokonał klubowego kolegę swojego najbliższego rywala, Pawła Kordylewicza. Pochodzący z Krzepic fighter zaczynał od taekwondo zdobywając Puchar Świata i Puchar Europy. Tylko w swoim bazowym sporcie stoczył około 150 walk.

Od 2011 roku zajmuje się MMA. W tej formul walczył na poczatku na zawodach amatorskich i stoczył około 30 pojedynków. Jego trenerami są Tomasz Skórkowski i Roman Zięba. Mateusz jest świetnie i przekrojowo trenującym zawodnikiem. Na co dzień jest nauczycielem WF-u i prowadzi treningi dzieci

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Oficjalna informacja FEN

Opublikowano: 2016-04-21

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również