Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Vitor Belfort na pożegnanie z MMA ma zawalczyć z Marquardtem

vitor-belfort-na-pozegnanie-z-mma-ma-zawalczyc-z-marquardtem

Gala UFC 212 ma być ostatnią w karierze Vitora Belforta (25-14 MMA, 14-10 UFC). Znakomity Brazylijczyk podczas tego wydarzenia zmierzy się, jak wieść niesie, z Nate'em Marquardtem (35-17-2 MMA, 13-10 UFC).

Wcześniej spekulowano, że podczas tej imprezy, zaplanowanej na 3 czerwca 2017, Belfort skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem, Andersonem Silvą. To - jak się okazuje - nie jest prawda.

Czy - o ile rzeczywiście dojdzie do tego boju - 40-letni Belfort będzie w stanie pokonać Marquardta? Pozbawiony ostatnio możliwości korzystania z kuracji testosteronowej "Phenom" ma pewne kłopoty z odnoszeniem zwycięstw.

Po prawie dwóch latach przerwy i powrocie do Oktagonu w 2015 roku były mistrz wagi półciężkiej UFC z pięciu stoczonych pojedynków wygrał jeden, z Danem Hendersonem. Poza tym Belfort przegrał w ostatnim czasie z Chrisem Weidmanem, Jacare Souzą, Gegardem Mousasim oraz w marcu tego roku z Kelvinem Gastelumem.

Co więc zaprezentuje podczas ewentualnej potyczki z Marquardtem, jedn Bóg - w którego tak mocno wierzy Belfort - raczy wiedzieć.

Tym bardziej, jego najbliższy rywal to także bardzo doświadczony zawodnik, były mistrz organizacji Pancrase ora Strikeforce w wadze średniej. 38-letni "The Great", podobnie jak Belfort, zaliczył w przeszłości trudny i mocno nagłośniony okres współracy z niedozwolonym dopingiem, z powodu "kłopotów medycznych" stracił tw 2011 roku zatrudnienie w UFC (do której ostatecznie powrócił) i - podsumowując - nie był generalnie najgrzeczniejsza postacią w świecie MMA.

A z ostatnich dziesięciu walk wygrał trzy. I trudno przewidzieć czy 3 czerwca uda mu się wygrać czwartą.

Kończący karierę przed własną publicznością Belfort może być tego dnia nie do zatrzymania.

JAM

Opublikowano: 2017-04-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również