Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Shane Carwin postanowił zakończyć karierę

ufc-shane-carwin-postanowil-zakonczyc-kariere

Shane Carwin (12-2 MMA, 4-2 UFC), były tymczasowy mistrz UFC w kategorii ciężkiej, postanowił zakończyć karierę. O swojej decyzji poinformował oficjalnie na Twitterze.

W dwa lata po ostatnim pojedynku jeden z najbardziej znanych i szanowanych wojowników MMA na świecie przegrał najpoważniejszą walkę, jaka przyszło mu stoczyć w życiu: z wieloma poważnymi kontuzjami i cała masą drobnych urazów.

Amerykanin po raz ostatni pojawił się w klatce na UFC 131, w czerwcu 2011. Carwin, mocno zakrwawiony, bił się z Juniorem Dos Santosem i został pierwszym zawodnikiem, z którym Brazylijczyk przewalczył pełen dystans.

Wcześniej, w lipcu 2010, Shane zaliczył jeden z najbardziej pamiętnych bojów w historii Ultimate Fighting Championship. Zmierzył się wtedy z Brockiem Lesnarem, a stawką ich rywalizacji był tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC.

Carwin zaczął pojedynek w wielkim stylu. Konsekwentnie tłukł Lesnara, który wbity w siatkę, leżąc na plecach, zamieniał powoli kolor na czerwony. W pewnym momencie jednak pochodzący z Greelley w Colorado fighter kompletnie opadł z sił. I przestał bić rywala, ponieważ ledwie stał na nogach.

Ostatecznie Lesnar poddał go już na początku drugiej rundy, jednak to co pokazał w pierwszym starciu po raz kolejny potwierdziło, iż to świetny zawodnik, choć z kondycją u niego na bakier.

Carwin, zanim zanotował wspomniane dwie porażki, pokonywał m.in. Franka Mira, Christiana Wellischa, Neila Waina i Gabriela Gonzagę. Jego wszystkie zwycięskie walki trwały średnio jedynie 81 sekund.

Posiadacz purpurowego pasa w BJJ był także trenerem jednej z drużyn w 16 edycji The Ultimate Fighter i miał zmierzyć się w grudniu ubiegłego roku z opiekunem przeciwnego zespołu, Royem Nelsonem. Do tej bitwy jednak nie doszły, gdyż Carwin znów został zastopowany przez kontuzję.

Teraz ostatecznie podjął decyzję, że na dobre rezygnuje z kolejnych walk w Oktagonie.

Opublikowano: 2013-05-08

Komentarze

av

Dla mnie najsilniejszy cios w historii MMA i mówcie co chcecie

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również