Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FUEL TV 9. Walka Corassani vs. Peralta przeniesiona do Szwecji

ufc-on-fuel-tv-9-walka-corassani-vs-peralta-przeniesiona-do-szwecji

Kolejny pojedynek został dodany do rozpiski drugiej w historii gali UFC, która zostanie zorganizowana w Szwecji. 6 kwietnia w Ericsson Globe Arena, w wadze piórkowej, zmierzą się Akira Corassani (10-3 MMA, 1-0 UFC, na zdjęciu) i Robbie Peralta (16-3 MMA, 2-0 UFC).

Przypomnijmy, że walką wieczoru podczas UFC on FUEL TV 9 będzie bój Alexandra Gustafssona z Gegardem Mousasim (TUTAJ więcej na ten temat).

Bitwa Corassaniego z Peraltą była wstępnie zaplanowana na zbliżającą sie UFC 156, jednak z powodu choroby Szweda została przesunięta na kwiecień. Co, oczywiście, wydaje się w pełni uzasadnione, biorąc pod uwagę gdzie urodził sie Corassani.

Szwedzki wojownik to półfinalista TUF 14 i niedoszły uczestnik finałowej rywalizacji tej własnie edycji The Ultimate Fighter (z występu wykluczyła go kontuzja).

Ostatecznie Corassani zadebiutował w UFC we wrześniu 2012, kiedy to pokonał niejdnogłośną decyzją sędziów Andy'ego Ogle'a.

Peralta także walczył podczas tej samej, wrześniowej, angielskiej UFC on FUEL TV 5. "Problems" w bardzo efektowny sposób pokonał w Nottingham Jasona Younga, którego znokautował już w 23 sekundzie pojedynku.

Fani MMA pamiętają jednak Peraltę przede wszystkim z jego walki z Mackensem Semerzierem z UFC on FOX 1. Reprezentant Team Xplode MMA znokautował rywala, jednak tylko teoretycznie. Po wnikliwym obejrzeniu powtórek okazało się bowiem, że Peralta powalił przeciwnika po uderzeniu głową, a nie po ciosie jak się pierwotnie wydawało. Wynik boju został więc zmieniony na "no contest".

Co nie zmienia faktu, że "Problems" nie przegrał dziesięciu kolejnych walk.

JAM/MMAjunkie.com

Opublikowano: 2013-01-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również