Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FUEL TV 10: Nogueira vs. Werdum 2. Wyniki i relacja na żywo

ufc-on-fuel-tv-10-nogueira-vs-werdum-2-wyniki-i-relacja-na-zywo

Takiej gali dawno już nie oglądaliśmy. Brazylijczycy pokazali nam po raz kolejny, że są świetnymi fighterami i na dodatek mają umiejętności techniczne równie porywające, jak chociażby ich koledzy grający w piłkę. UFC on FUEL TV 10: Czas poddań. Tak powinna nazywać się ta gala.

godz. 05:14. Piękną walkę zafundowali nam "Big Nog" i Fabricio Werdum. Niezwykle szybki był to pojedynek, pełen różnorodności i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Pierwszą rundę lepiej zaczął Werdum, który sprowadził Nogueirę do parteru i tam szukał zakończenia boju. Niedługo potem tego samego spróbował "Minotaur". Także bez powodzenia. W drugim starciu pierwszy w historii pogromca Fedora Emelianenki znów ruszył z góry na dół. Obaj wojownicy wręcz szaleli w parerze, zdecydowanie aktywniejszy był jednak Fabricio. Ostatecznie udało mu sie przechwycić prawą rękę rywala i wyciągnąć niezwykle widowiskową balachę. Niespodzianka? Chyba nie. Choć serca aż rwało się do "Big Noga"... No i znów mieliśmy poddanie na tej gali!

godz. 04:40. No i znów wszystko było naj oraz zakończyło się poddaniem. Leo Santos, w finale TUF Brazil w wadze półśredniej, przeprowadził w drugiej rundzie akcję życia. Podciął bowiem swego rywala Patolino (czyli Williama Macario), który padł na matę i w tej płaszczyźnie obrabiany dał sobie tuż przed końcem drugiej rundy założyć trójkątne duszenie. Patolino odklepał, a przeszczęśliwy Santos pobiegł w trybuny i wyściskał się m.in. z Jose Aldo. To był kolejny, godny zapamiętania moment gali. Przed nami już tylko walka wieczoru.

godz. 03:56. I znów pierwsza runda wystarczyła, by wyłoniony został zwycięzca kolejnej walki. Tym razem niecałych pięciu minut na rozbicie rywala potrzebował Thiago Silva. Ten niezwykle kontrowersyjny wojownik całkowicie zdeklasował swojego rodaka Rafaela "Feijao" Cavalcante, który w ostatnich fragmentach walki pozwalał się bezkarnie niszczyć i obijać. A gdy odpowiadał atakiem na atak i np. próbował backfista wydawało się, że nawiąże z Silvą wyrównaną walkę.

Nie nawiązał jej jednak. Teraz rodzi się już tylko jedno pytanie: co wykażą testy antydopingowe Silvy po tym występie.

godz. 03:07. Erick Silva jest niesamowity. Potwierdził to jego występ na UFC on FUEL TV 10. Brazylijczyk kapitalnie zaczął i skończył pojedynek z Jasonem Highiem. Silva w ekspresowym tempie zdobył plecy rywala i założył niezwykle ekwilibrystyczną, oraz niesamowiecie skuteczną, balachę z trójkąta nogami. Kolejny, piękny bój, kolejne świetne poddanie.

godz. 02:37. Ależ się dzieje w Brazylii! Ostatnio jakby lekki deficyt poddań na galach UFC mieliśmy, teraz kolejne już mogliśmy oglądać w głównej karcie. Tym razem na wysokości zadań stanął inny bohater gospodarzy, Daniel Serafian. Brazylijczyk kapitalnie poddał Eddie'ego Mendeza zakładając mu szybciutko trójkąt rękoma. W takim tempie to my błyskawicznie dotrzemy do finału :-)

godz. 02:25. Z pewnym opóźnieniem zaczęliśmy opisywanie UFC on FUEL TV 10, ale to wszystko dlatego że dopiero co wróciliśmy z KSW. I od razu zaczęliśmy od kapitalnego, pierwszego boju z karty głównej. Rony Jason poddał w nim Mike'a Wilkinsona, dusząc rywala efektownym trójkątem nogami już na poczatku pierwszej rundy. Mocny początek.

Walka wieczoru.

 • 265 lbs.: Fabricio Werdum pok. Antonio Rodrigo Nogueirę przez poddanie (balacha), 2. runda (2:41)

Główna karta.

 • Finał TUF Brazil w wadze półśredniej (170 lbs.): Leo Santos pok. Williama "Patolino" Macario przez poddanie (trójkąt rękoma), 2. runda (4:33)
 • 205 lbs.: Thiago Silva pok. Rafaela "Feijao" Cavalcante przez TKO (ciosy w stójce), 1. runda (4:29)
 • 170 lbs.: Erick Silva pok. Jasona Higha przez poddanie (balacha z trójkąta nogami), 1. runda (1:11)
 • 185 lbs.: Daniel Sarafian pok. Eddie'ego Mendeza przez poddanie (trójkąt rękoma), 1. runda (2:20)
 • 145 lbs.: Rony Jason pok. Mike'a Wilkinsona przez poddanie (trójkąt nogami), 1. runda (1:24)

Pozostałe (Facebook).

 • 135 lbs.: Raphael Assuncao pok. Vaughana Lee przez poddanie (balacha), 2. runda (1:51)
 • 145 lbs.: Felipe Arantes pok. Godofredo Castro przez TKO (łokcie plus uderzenia w parterze), 1. runda (3:32)
 • 170 lbs.: Ildemar Alcantara pok. Leaondro Silvę jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
 • 145 lbs.: Rodrigo Damm pok. Mizuto Hirotę niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 2 x 29-28)
 • 185 lbs.: Caio Magalhaes pok. Karlosa Vemolę przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda (2:49)
 • 185 lbs.: Antonio Braga Neto pok. Anthonyego Smitha przez poddanie (balacha na kolano), 1. runda (1:52)

Opublikowano: 2013-06-09

Komentarze

av

dokladnie przeczytaj! jak mozna mylic big foota z nogueira! zmien to poki nikt nie widzial...

av

@czesty33:
???

av

Zapraszam do obejrzenia walk wieczoru KSW 23 tylko na meczee.blo.pl

av

Piękną walkę zafundowali nam "Big Nog" i Fabricio Werdum.-nie widzisz tutaj bledu? W drugim starciu pierwszy w historii pogromca Fedora Emelianenki znów ruszył z góry na dół.-odslyalm do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Fiodor_Jemieljanienko zerknij z kim przegral fedor. nie jestem specjalista w sportach walki ale mylenie antonia silvy z nogueira na tak powaznym portalu jest dla mnie smieszne. przepraszam.

av

Brazole dostali gosci pasujacych im stylistycznie takich ktorzy niemieli w wiekszosci sprawic im problemow w ich plaszczyznach, moze zwolni sie miejsce dla Michala , Vemola chyba wypadnie z ligi.

av

@czesty33:
Mnie chodziło o to, że zaatakował Werdum. Pierwsza porażkę w historii Fedor zanotował właśnie z nim. Pozdrowienia.

av

Zwracamm honor bylem na kacu cos mi sie zle odczytalo. dzieki za sprostowanie

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również