Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FUEL TV 10. Fabricio Werdum: zasługuję na walkę o pas

ufc-on-fuel-tv-10-fabricio-werdum-zasluguje-na-walke-o-pas

Minęło już prawie siedem lat od czasu, gdy Fabricio Werdum (16-5-1 MMA, 4-2 UFC) przegrał decyzją sędziów z Antonio Rodrigo Nogueirą (34-7-1 MMA 5-3 UFC) podczas open Grand Prix organizacji PRIDE.

To jednak dawne czasy. Nogueira był wtedy największym z największych. Werdum dopiero chciał takim zostać.

I choć „Vai Cavalo” nigdy statusu mega gwiazdy nie osiągnął, od czasu pierwszego pojedynku z "Big Nogiem" zrobił ogromny postęp. Jak sam twierdzi właśnie stoczony 1 czerwca 2006 roku pojedynek, był dla niego przełomowym.

Werdum uważa bowiem, że właśnie od tamtej pory zaczął się tak naprawdę rozwijać i robić właściwe postępy. Już nie tylko jiu-jitsu się dla niego liczyło, ale także stójka, a przede wszystkim Muay Thai.

No a potem przyszedł niewyobrażalny wręcz sukces. Werdum został pierwszym w historii pogromcą legendarnego Fedora Emelianenko, i to jeszcze w czasie, gdy nikt nawet nie zakładał że „Ostatni Car” może z kimkolwiek przegrać.

Brazylijczyk co prawda poległ niedługo potem, także w Strikeforce, z Alistairem Overeemem, jednak od czasu powrotu do UFC w lutym 2012 udowadnia, że jest w czołówce wagi ciężkiej MMA na świecie.

Ani bowiem Roy Nelson, ani Mike Rusow nie dali mu bowiem rady. Werdum twierdzi, że - według niego samego - jest w pierwszej piątce najlepszych „ciężkich” wojowników Ultimate Fighting Championship.

- Zasługuję na walke o pas - mówi "Vai Cavalo".

Najpierw jednak, już w nocy z 8 na 9 czerwca, musi rozprawić się ze swoim rodakiem, innym Brazylijczykiem „Minotaurem” Nogueirą.

- „Big Nog” to jest „Big Nog” - twierdzi Werdum. - To nie jeden z wielu rywali, to ktoś wyjątkowy, kto nadal tworzy historię MMA na świecie. To wyjątkowy facet. Zwycięstwo nad nim w rewanżu oznaczałoby dla mnie kolejny, wielki krok do przodu.

UFC on FUEL TV 10 w Brazylii, podczas której w walce wieczou, po raz drugi w historii, zmierzą się Antonio Rodrigo Noguiera i Fabricio Werdum, tylko w Orange sport. Początek transmisji 9 czerwca od godz. 2:00.

TUTAJ rozpiska UFC on FUEL TV 10.

Opublikowano: 2013-06-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również