Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC on FOX 17. Wyniki i relacja na żywo

ufc-on-fox-17-wyniki-i-relacja-na-zywo

Rafael dos Anjos vs. Donald Cerrone
Bardzo szybko zakończyła się walka wieczoru gali UFC on FOX 17. Brazylijczyk mocno rozpoczął i już w jednej z pierwszych akcji naruszył Kowboja. Rafael wystrzelił lewym kopnięciem i ruszył z ciosami na Amerykanina. Po jednym z nich Cerrone był zamroczony. A dos Anjos ruszył z furią na rywala. Donald przyjmował na głowę coraz więcej ciosów i próbował ratować się sprowadzeniem. Brazylijczyk wybronił jednak próbę rywala i zaspypał Cerrone gradem ciosów w parterze. Po chwili sędzia przerwał pojedynek. Ale dyspozycja dos Anjosa! Po walce Brazylijczyk powiedział, że chętnie zmierzy się z Conorem McGregorem nawet w Irlandii.

Alistair Overeem vs. Junior dos Santos
Overeem to zrobił! Holender znokautował Juniora dos Santosa w drugiej rundzie! Obaj rozpoczęli pojedynek bardzo spokojnie. Overeem z minuty na minutę się rozkręcał, a Brazylijczyk nie wiedzał jak ma się dobrać do rywala. W drugiej rundzie Oveerem coraz częściej trafiał, aż w końcu pod koniec odsłony wystrzelił lewym sierpowym, trafionym idealnie na szczękę i posłał dos Santosa na deski. Brazylijczyk próbował jeszcze wrócić do pojedynku, ale kiedy kolejne ciosy spadały na jego głowę, sędzia przerwał walkę.

Nate Diaz vs. Michael Johnson
Świetna dyspozycja Nate'a Diaza! Michael Johnson nie potrafił znaleźć recepty na mającego lepsze warunki fizyczne Diaza. Nate raz po raz atakował kombinacją prawy - lewy i niemal każda z tych akcji dochodziła do celu. O ile Johnson jeszcze w pierwszej rundzie niskimi kopnięciami był w stanie odpowiadać, to w drugiej i trzeciej z niewiadomych przyczyn przestał kopać. Dopiero pod koniec walki Johnson zdecydował się przenieść pojedynek do parteru, ale kilka sekund później zabrzmiała syrena oznaczająca koniec walki.

Randa Markos vs. Karolina Kowalkiewicz
Pierwsza runda była wyrównana. Obie zawodniczki wymieniały ciosy. Markos biła mocniej, ale to Kowalkiewicz była precyzyjniejsza. Randa kilka razy próbowała sprowadzić walkę do parteru, ale Polka bardzo dobrze broniła sprowadzeń. W drugiej rundzie Markos coraz częściej próbowała obalać. Karolina bardzo ładnym prawym skontrowała rywalkę, ale chwilę później Randa sprowadziła walkę do parteru i zaszła za plecy Polki. Markos znajdowała się w tej pozycji już do końca rundy. W ostatniej odsłonie zawodnicza z Łodzi podkręciła mocno tempo, nie dawała się obalać i raz po raz trafiała rywalkę. W połowie rundy wystrzeliła obrotowym backfistem, który odczuła Markos. Pod koniec walki Randa haczeniem przewróciła Polkę, ale ta popisała się kapitalnym sweepem, znalazła się w dominującej i po chwili zdobyła dosiad. Kowalkiewicz z tej pozycji zasypała rywalkę gradem ciosów i była bliska skończenia walki przed czasem. Markos przetrwała trudne chwilę, ale nie uchroniło jej to przed porażką. Po walce wszyscy sędziowie wsazali na Karolinę Kowalkiewicz.

Charles Oliveira vs. Myles Jury
Świetnie zaprezentował się dzisiaj Charles Oliveira! Na początku starcia obaj wymienili kilka ciosów, a kiedy Oliveira sprowadził walkę do parteru, gra toczyła się do jednej bramki. Brazylijczyk całkowicie zdominował Mylesa w parterze. Najpierw zdobył plecy rywala i z tej pozycji pracował nad poddaniem. Amerykaninowi udało się jednak przekręcić, ale kiedy wstawał Oliveira złapał jego głowę. Dociśnięty do siatki Charles, spokojnie pracował nad gilotyną. A kiedy już czuł, że uchwyt jest wystarczająco mocny, zarzucił nogi na przeciwnika, a po kilku sekundach Jury musiał klepać.

Nate Marquardt vs. C.B. Dolloway
Dolloway od początku ruszył ataku. W pierwszej rundzie naruszył wyraźnie Marquardta, który jednak przetrwał. W pierwszych sekundach drugiej odsłony Dolloway, który cały czas szedł do przodu nadział się na świetny, trafiony idalnie na szczękę prawy sierpowy, po którym nieprzytomny runął na ziemię.

Sarah Kaufman vs. Valentina Shevchenko
Shevchenko zaprezentowała się nadspodziewanie dobrze. Przede wszytkim w parterze. Shevchenko mimo tego, że ma duże doświadczenie w Muay Thai, sprowadzała byłą mistrzynię nieistniejącej już organizacji Strikeforce do parteru. Dopiero w trzeciej rundzie Kaufman udało się obalić rywalkę, ale nie była w stanie wiele zrobić w parterze. Po walce jeden z sędziów wskazał na Kaufman, a dwóch pozostałych słusznie widziało zwycięstwo Valentiny.

Tamdan McCrory vs. Josh Samman
W pierwszej odsłonie oglądaliśmy walkę na chwyty, w której - głównie dzięki przewadze siłowej - lepiej prezentował się Josh Samman. W drugiej odsłonie Samman sprowadził McCrory'ego. Bardzo dobry technicznie Tamdan bardzo dobrze pracował z pleców. Pod koniec ostatniej rundy, będący tym razem z góry McCrory, popełnił błąd i ponownie znalazł się na plecach. Tamtan będąc na dole zaskoczył rywala i zapiął trójkąt nogami. Samman starał się uwolnić z techniki, ale musiał odklepać.

Nik Lentz vs. Danny Castillo
Obaj od pierwszych sekund narzucili sobie bardzo wysokie tempo. Lentz zdołał obalić rywala i zapiąć gilotynę. Castillo długo bronił się przed uwolnienien z techniki i w końcu mu się to udało. Później zarówno Lentz jak i Castillo byli bardzo zmęczeni i wyraźnie zwolnini. Mimo zmęczenia to Lentz nadal był zawodnikiem agresywniejszym. Co jakiś czas próbował też gilotyny, ale Castillo nie dał się zaskoczyć. Po walce sędziowie niejednogłośnie wskazali na Nika Lentza.

Cole Miller vs. Jim Alers
W pierwszej rundzie walka toczyła się w stójce. Miller starał się korzystać z przewagi zasięgu i atakować prostymi, natomiast Alers odpowiadał kopnięcami i od czasu do czasu skracał dystans próbując trafić sierpowym. W drugiej rundzie Alers nieumyślnie wsadził palec w oko Millera. Cole cały czas twierdził, że nie może otworzyć oka i walka została uznana za nieodbytą, co nie spodobało się Alersowi, który nieznacznie przeważał w pierwszej odsłonie.

Kamaru Usman vs. Leon Edwards
Usman od samego początku próbował sprowadzić walkę do parteru. W pierwszej rundzie bezskutecznie. Edwards dobrze poruszał się na nogach i trafiał Usmana. Dopiero pod koniec rundy Kamaru zdołał przewrócić rywala. Na ziemi Edwards zapiął trójkąt nogami, ale Usman uwolnił się z techniki a walka ponownie trafiła do stójki. W kolejnych odsłonach Kamaru udawało się obalać przeciwnika, ale miał problemy z utrzymaniem go w parterze. Usman nie pozowlił się jednak rozkręcić w stójce Edwardsowi. Wywierał presję, dążył do klinczu i obaleń. Taka taktyka okazała się wystarczająca, żeby wygrać w oczach sędziów.

Vicente Luque vs. Hader Hassan
Luque od pierwszych sekund wywierał presję na Hassanie i atakował low kickami oraz akcjami bokserskimi. Po ponad minucie Luque trafił prawym krosem Hadera, który nieco zamroczony próbował sprowadzić walkę do parteru. Vicente tę próbę wybronił i zapiął anakondę. Hassan walczył o uwolnienie z techniki, ale ostatecznie stracił przytomność i sędzia przerwał pojedynek.

Francis Ngannou vs. Luiz Henrique
Od moncego low kicka rozpoczął pierwszą rundę Ngannou. Kolejnego niskiego kopnięcia spodziewał się już Henrique, który przechwycił nogę rywala i sprowadził go do parteru, gdzie nie był jednak w stanie zbyt wiele zrobić Francisowi i walka po chwili została podniesiona do stójki, w której przeważał Ngannou, mimo, że to Henrique starał się wywierać presję. W drugiej rundzie Henrique dociskał przeciwnika do siatki nie dając mu rozwinąć skrzydeł w płaszczyźnie kickboxerskiej. Ngannou dobrze bronił prób obaleń, a Luiz w połowie drugiej rundy był już zmęczony. Francis po rozerwaniu klinczu poczęstował rywala ładną kombinacją lewy - prawy, potem trafił jeszcze dobrym lewym sierpowym, który wyraźnie odczył Henrique. Francis walkę zakończył świetnym podbródkowym, po którym Luiz Henrique padł na deski i długo nie mógł dojść do siebie.

Walka wieczoru:

 • o pas UFC kategorii lekkiej (155 lbs.): Rafael dos Anjos pok. Donalda Cerrone przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda (1:06)

Karta główna:

 • 265 lbs.: Alistair Overeem pok. Juniora dos Santosa przez TKO (lewy sierpowy i ciosy w parterze), 2 runda (4:43)
 • 155 lbs.: Nate Diaz pok. Michaela Johnsona przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 115 lbs.: Karolina Kowalkiewicz pok. Randę Markos przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)

Pozostałe:

 • 145 lbs.: Charles Oliveira pok. Mylesa Jury'ego przez poddanie (gilotyna), 1 runda (3:05)
 • 185 lbs.: Nate Marquardt pok. C.B. Dollawaya przez KO (prawy sierpowy), 2 runda (0:28)
 • 135 lbs.: Valentina Shevchenko pok. Sarah Kaufman przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 28-29)
 • 185 lbs.: Tamdan McCrory pok. Josha Sammana przez poddanie (trójkąt nogami), 3 runda (4:10)
 • 155 lbs.: Nik Lentz pok. Danny'ego Castillo przez niejednogłośną decyzję sędziów (28-29, 29-28, 30-27)
 • 145 lbs.: Cole Miller vs. Jim Alers - no contest (przypadkowy palec w oko), 2 runda (1:44)

Pozostałe (Fight Pass):

 • 170 lbs.: Kamaru Usman pok. Leona Edwardsa przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28, 30-27)
 • 170 lbs.: Vicente Luque pok. Hadera Hassana przez poddanie (anakonda), 1 runda (2:13)
 • 265 lbs.: Francis Ngannou pok. Luiza Henrique przez KO (lewy podbródkowy), 2 runda (2:53)

Foto: mmafighting.com

Opublikowano: 2015-12-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również