Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC Fight Night 119. Machida znów zawalczy w Brazylii. Z Brunsonem

ufc-fight-night-119-machida-znow-zawalczy-w-brazylii-z-brunsonem

Lyoto Machida poznał datę i miejsce swojego kolejnego występu. A także nazwisko najbliższego przeciwnika. Odbywająca 18-miesięczną karę zawieszenia za stosowanie środków dopingujących Brazylijczyk zmierzy się 28 listopada 2017, podczas UFC Fight Night 119 w Sao Paulo, z Derekiem Brunsonem.

Przypomnijmy. Machida (22-7 MMA, 14-7 UFC) miał 16 kwietnia 2016 zawalczyć na UFC on FOX 19 z 45-letnim Danem Hendersonem. Ale nie zawalczył. UFC poinformowała bowiem tuż przed tym bojem, że USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa) oskarżyła 37-letniego Brazylijczyka o stosowanie dopingu.

A ponieważ sam zainteresowany przyznał się do sięgania po zabronione substancje, szefowie największej organizacji MMA na świecie podjęli decyzję o odwołaniu pojedynku.

Brazylijski "Smok" został przy okazji skazany na półtoraroczną dyskwalifikację, którą przyjął do wiadomości i zaakceptował.

Dodajmy, że ostatnio były mistrz UFC w wadze półciężkiej nie prezentował się najlepiej. Dwie stoczony w 2015 roku walki przegrał przed czasem. Najpierw w kwietniu Machida został zdominowany i poddany przez byłego mistrza kategorii średniej Luke'a Rockholda, a dwa miesięce później, znokautował go Yoel Romero.

Niedawno pojawiły się plotki, mówiące o tym że Brazylijczyk jest brany pod uwagę jako potencjalny przeciwnik Mameda Khalidova podczas październikowej, polskiej gali UFC w Ergo Arenie.

Mameda ostatecznie w hali położonej na granicy Gdańska i Sopotu nie zobaczmy, podobnie zreszta jak Mchidy, który zmierzy się w swoim rodzinnym kraju z Brunsonem.

Brunson (17-5 MMA, 8-3 UFC), niedoszły rywal Krzysztofa Jotki na UFC Fight Night 69, ma za sobą niezłu okres w karierze. W czerwcu tego roku 33-letni Amerykanin pokonał przez KO w pierwszej rundzie Dana Kelly'ego, natomiast w lutym stoczył bardzo dobry pojedynek z legendarnym Andersonem Silvą. I choć większość obserwatorów tej potyczki wskazywała na wygraną amerykańskiego wojownika, sędziowie ogłosili ostatecznie jednogłośne zwycięstwo na punkty Brazylijczyka.

Brunson, z ośmiu stoczonych w minionym okresie potyczek, wygrał sześć.

Foto: Globo.com

Opublikowano: 2017-08-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również