Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC. Claudia Gadelha na razie nie chce walki nr 3 z Joanną Jędrzejczyk

ufc-claudia-gadelha-na-razie-nie-chce-walki-nr-3-z-joanna-jedrzejczyk

Claudia Gadelha (15-2 MMA, 4-2 UFC) jest rozdarta. Z jednj strony robi bowiem wszystko, żeby przekonać wszystkich wkoło o swojej wyższości nad Joanną Jędrzejczyk (14-0 MMA, 8-0 UFC). Niedługo po ostatnim zwycięstwie nad Karoliną Kowalkiewicz (10-2 MMA, 3-2 UFC) na UFC 212 Brazylijka opowiadała w wywaidach, że czuje się nr 1 w dywizji słomkowej i że tak naprawde przegrała (i to troche przypadkowo) drugą walke z polska mistrzynią.

Pierwszej ponoć nie przegrała. A w tej drugiej, choć rzeczywiście była gorsza, to jednak była lepsza. Technicznie.

Patrząc na całą sprawe obiektywnie można dojść do wniosku, iż Gadelha ma kompleks polskiej mistrzyni. Nie dość bowiem, że obsesyjnie wręcz wypomina jej pierwsze zwycięstwo, to jeszcze nie umie pogodzić się z przegraną nr 2 - bezdyskusyjną i ewidentną. Bo choć Gadelha zaczęła rewanż z polską mistrzynią z wielkim zapałem, to potem oberwała mocno i konkretnie. Takie są fakty i w sumie nie ma co do tego wracać.

To prawda, z Kowalkiewicz Gadelhi poszło już jak z płatka. Ale to zupełnie inna historia. I jak wynika z rozmów przeprowadzonych z brazylijską zawodniczką tuż po pojedynku, kiedy była jeszcze bardziej autentyczna i bezpośrednia, ona także ma tego świadomość.

Oto na zapleczu hali w Rio de Janeiro, przesłuchiwana przez reporterkę UFC, Claudia Gadelha wyjaśniła że nie widzi za bardzo sensu doprowadzenia do szybkiej, trzeciej konfrontacji z Joanną Jędrzejczyk.

Sądzę, że to nie jest dobry pomysł. Moja trzecia walka z obecną mistrzynią nie bardzo mnie w tej chwili interesuje. Nie lubię takich pojedynków. Formalnie mam na koncie dwie porażki z Joanną. Na papierze nie wygląda to najlepiej. Gdyby doszło teraz do naszej trzeciej konfrontacji, ludzie mówiliby: "o rany, znowu mają się bić? Przecież ta Gadelha zaliczyła z Jędrzejczyk już dwie porażki". Potrzebuję czasu, by móc znów podjąć to wyzwanie. Tak, aby wszyscy komentowali: "no, to teraz da jej radę!" Gdy więc wreszcie poczuję się gotowa, chętnie zmierzę się po raz kolejny z Joanną - wyjaśniała Gadelha po szybkim zwycięstwie przez poddnie z Karoliną Kowalkiewicz.

I zasugerowała, że najlepiej by było, gdyby Joanna Champion zmierzyła się teraz z Rose Namajunas (6-3 MMA, 4-2 UFC).

JAM

Opublikowano: 2017-06-04

Komentarze

av

Przepraszam. Wysyłaliście może książki z konkursu, bo nic nie otrzymałem i nie wiem czy mam szukać listonosza?

av

@Daniel
Prośba, żeby na razie nie krzywdzić listonosza ;-) W tym tygodniu książka powinna być u Ciebie. Pozdrowienia!

av

dzięki wielkie, zapytałem, bo to na prezent dla żony :)

av

@Daniel: Miłej lektury żonie życzymy :-)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również