Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 216. Paige VanZant i Jessica Eye zawalczą w kategorii muszej

ufc-216-paige-vanzant-i-jessica-eye-zawalcza-w-kategorii-muszej

Ciekawy pojedynek w muszej dywizji pań trafił do rozpiski UFC 216, która 6 października 2017 odbędzie się w Las Vegas. Dodajmy, że to najmłodsza z kategorii wagowych stworzonych przez największą organizację MMA na świecie, jednak zawodniczki które wystąpią w zaplanowanej na październik walce mają za sobą znaczące doświadczenie w Ultimate Fighting Championship, tyle że odpowiednio w wadze słomkowej i w wadze koguciej. Chodzi o Paige VanZant i Jessikę Eye.

VanZant (7-3 MMA, 4-2 UFC) powróci w ten sposób do klatki po grudniowym występie na UFC on FOX 22. Jedna z najatrakcyjnieszych wojowniczek w świecie MMA przegrała wtedy przez poddanie z Michelle Waterson. I od razu po tej potyczce ogłosiła, że chciałaby zmienić kategorię wagową na muszą (do 125 lbs., czyli do 57 kg.). Co właśnie ma miejsce.

Wcześniej 23-letnia "12 Gauge", była tancerka, uczestniczka amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami" z 2016 roku - po trzech kolejnych zwycięstwach na galach największej organizacji MMA na świecie - przegrała podczas UFC Fight Night 80 z pokonaną przez Karolinę Kowalkiewicz najbliższą rywalka Joanny Jędrzejczyk Rose Namajunas oraz odniosła spektakularne zwycięstwo przez KO nad Bec Rawlings.

Dla Jessiki Eye (11-6, 1 NC MMA; 1-5, 1 NC UFC) natomiast zmiana dywizji to szansa na odbudowanie kariery, która w ostatnim czasie znalazła się na zakręcie. Wszystko dlatego, że po podpisaniu kontraktu z UFC 31-letnia Amerykanka wygrała tylko raz z Leslie Smith (zasadniczo Eye odniosła dwa zwycięstwa, jednak sukces odniesiony w debiucie w boju z Sarahą Kaufman został jej odebrany z powodu popalania marihuany). Poza tym "Evil" zanotowała pięć porażek w Ultimate Fightning Championship (z Alexis Davis, Mieshą Tate, Julianną Peną, Sarą McMann oraz z Bethe Correią) i akurat dla niej powrót do "naturalnej" kategorii wagowej, w której walczyła zanim trafiła do UFC, jest szansą na odbudowanie wysokiej jeszcze do niedawna pozycji w światowych rankingach.

Przypomnijmy na koniec, że Jessika Eye miała na początku lipca 2017 walczyć podczas TUF 25 Finale z Aspen Ladd. Ta ostatnia, z powodu choroby, musiała tuż przed startem gali zrezygnować z występu i dlatego ostatecznie w Las Vegas nie wystąpiła również Eye.

Teraz ma w październiku rywalizować z VanZant.

JAM

Opublikowano: 2017-08-07

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również