Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 209. Tybura vs. Henrique w rozpisce, czyli co ma wisieć nie utonie

ufc-209-tybura-vs-henrique-w-rozpisce-czyli-co-ma-wisiec-nie-utonie

Było lekkie zawirowanie z tym pojedynkiem, ale ostatecznie potwierdziło się - jak słusznie napisał na swoim facebookowym profilu Marcin Tybura - że "co ma wisieć, nie utonie". Zaplanowany wstępnie na UFC 208 i odwołany potem z powodu kontuzji Luisa Henrique (a także jego zastępcy Justina Willisa) bój Polaka "odnalazł się" w nowym miejscu i w nowym czasie.

Reprezentant S4 Fight Club - co potwierdziła na swojej oficjalnej stronie Ultimate Fighting Championship - zmierzy się w przełożonym boju z Henrique podczas UFC 209, 4 marca 2017 w Las Vegas.

Marcin Tybura (14-2 MMA, 1-1 UFC) pojawi się więc w Oktagonie po raz pierwszy od czasu boju z Viktorem Pestą na UFC Fight Night 92 w sierpniu 2016. Polski wojownik - przypomnijmy - odniósł wtedy niezwykle efektowne zwycięstwo, nokautując rywala imponującym kopnięciem na głowę.

Potem mieliśmy oglądać Tyburę w październiku ubiegłego roku na UFC Fight Night 97 w Manilli, w boju z Derrickiem Lewisem, jednak z przyczyn organizacyjno-politycznych gala ta został ostatecznie odwołana.

O perypetiach z związanych z pojedynkiem Polaka na UFC 208 wspominaliśmy już wcześniej.

Najbliższy przeciwnik Tybury, 23-letni Luis Henrique "KLB" Barbosa De Oliveira (10-2, 1 NC MMA; 2-1 UFC), stoczył w UFC o jeden pojedynek więcej od Polaka. Brazylijczyk pokonał w dotychczasowych występach Christiana Colombo oraz Dmitry'ego Smoliakova, przegrał natomiast w swoim debiucie w największej organizacji MMA na świecie z robiącym ostatnio furorę w Ultimate Fighting Championship Francuzem Francisem N'Gannou.

JAM

Opublikowano: 2017-02-16

Komentarze

av

War!!!

av

Świetna wiadomość. Jedziesz TYBUR

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również