Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 207. Paulo Borrachinha rywalem Johny'ego Hendricksa

ufc-207-paulo-borrachinha-rywalem-johnyego-hendricksa

Były mistrz wagi średniej Johny Hendricks zmierzy się z niepokonanym w zawodowych walkach, utalentowanym 26-letnim Paulo Borrachinhą. Obaj panowie zawalczą ze sobą 4 listopada 2017, na UFC 207 w Nowym Jorku.

W walce wieczoru tej gali - przypomnijmy - mistrz kategorii do 185 funtów, czyli do 84 kg., Michael Bisping, ma skrzyżowac rękawice z powracającym po długiej przerwie do klatki Georgesem St-Pierre'em.

Gsp - przypomnijmy swój ostatni bój w MMA staoczył w listopadzie 213 roku, właśnie z Hendricksem. Krytykowany i obrażany przez wielu obserwatorów tego boju ówczesny, 36-letni obecnie, mistrz udał się na trwający do dziś urlop, Hendricks natomiast - uznany m.in. przez Danę White'a za zwycięzcę potyczki z GSP - faktycznie niedługo potem wywalczył, po konfrontacji z Robbie Lawlerem, zwakowany przez Kanadyjczyka pas.

W rewanżu Lawler nie dość że odebrał Hendricksowi tytuł, to jeszcze go w tajemniczy spsób "zaczarował". Od momentu przegranej w drugim boju z Lawlerem "Big Rigg" wygrał ledwie dwa z sześciu kolejnych pojedynków.

Czy pokona teraz Borrachinhę (10-0). Byłego mistrza czeka arcytrudne zadanie. Paulo Henrique Costa, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko urodzonego w Belo Horizonte Brazylijczyka, zdążył już w tym roku szybko pokonać Oluwale Bamgbose oraz Garretha McLellana i wcale nie zamierza zwalniać tempa podboju największej organizacji MMA na świecie.

Dodajmy, że zakończona w drugim starciu przez TKO konfrontacja z Bamgbose to jedyny jak dotąd występ Borrachinhi, która trwał dłużej niż jedno starcie.

JAM/mmafighting.com/combate

Opublikowano: 2017-08-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również