Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 202. Conor McGregor vs. Nate Diaz 2 walką wieczoru. WIDEO

Wielkiego zdziwienia nie ma. Conor McGregor, który przegrał na UFC 196 z Nate'em Diazem, niebawem znów wejdzie do klatki, by zmierzyć sie z tym samym rywalem.

UFC ogłosiła oficjalnie, że McGregor zawalczy znów z Diazem na UFC 202, 20 sierpnia 2016. Przypomnijmy, że po pierwszym boju Diaz zarobił 500 tys. dolarów, natomiast Irlandczyk - jako pierwszy wojownik UFC w historii - zgarnął okrągły milion dolarów.

Dla McGregora porażka z Diazem (w pojedynku toczonym w nietypowej dla irlandzkiego wojownika, wyższej kategroii wagowej) była pierwszą, poniesioną od momentu, gdy trafił do największej organizacji MMA na świecie.

Po raz pierwszy koncepcja rewanżowego pojedynku McGregor vs. Diaz pojawiła się przy okazji ustalania rozpiski jubileuszowej UFC 200. I choć potyczka ta został w pewnym momencie wpisana oficjalnie na listę walk zaplanowanych na 7 lipca, ostatecznie z niej wypadła. Wszystko dlatego, że mistrz organizacji piórkowej nie chciał zaangażować się w stopniu satysfakcjonującym Danę White'a w promocje całego wydarzenia.

W związku z tym anonsowana wczesniej sztuka spadła z afisza, a na jej miejsce, jako najwazniejsz wydarzenie UFC 200, wybrano rewanż Jona Jonesa z Danielem Cormierem.

A teraz, choć różne były koncepcje dotyczące Conora McGregora, powrócono do pomysłu zestawienia go po raz drugi w historii z Nate'em Diazem.

Przypomnijmy też, że UFC 196 z pierwszą potyczką McGregor vs. Diaz, była rekordowa, jeśli chodzi o liczbę wykupionych subskrypcji, upoważniających do oglądania karty głównej w systemie pay-per-view. Dana White, szef UFC, wspomniał coś o 1,5 mln. osób.

Oprócz tego prawie dwa miliony widzów zasiadły przed telewizorami, aby w FOX Sports 1 móc śledzić kartę wstępną gali, która - co istotne dla każdej stacji - cieszyła się wielką popularnością w tzw. grupie komercyjnej, czyli wśród osób w wieku 18-49 lat.

Dodajmy do tego, że serię UFC 196 Embedded obejrzało na YouTubie blisko 5 mln widzów, a Twitter, Facebook i Instagram wręcz puchły od informacji na temat tego wydarzenia.

JAM

Opublikowano: 2016-06-05

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również