Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 196. Conor McGregor zarobi milion dolarów i może zwakować tytuł

ufc-196-conor-mcgregor-zarobi-milion-dolarow-i-moze-zwakowac-tytul

Tego jeszcze w historii UFC nie było. Mistrz kateogrii piórkowej Conor McGregor, który w nocy z 5 na 6 marca zmierzy się w Las Vegas z Nate'em Diazem, zostanie pierwszym w historii wojownikiem największej organizacji MMA na świecie, który otrzyma od niej za swój występ okragły milion dolarów (bez względu na to czy wygra, czy nie).

Żadna z największych gwiazd Ultimate Fighting Championship nie była jeszcze tak uhonorowana przez właścicieli federacji. Dotychczas rekordowy zarobek po gali UFC należał do Andersona Silvy, który miał obiecane 800 tys. dolaró za bój przeciwko Nickowi Diazowi na UFC 183.

Diaz (18-10 MMA, 13-8 UFC), za batalię z McGregorem (19-2 MMA, 7-0 UFC), stanie się bogatszy o pół miliona dolarów (w kontrakcie na tę walkę, tak jak w przypadku McGregora, nie ma zapisu o bonusie za zwycięstwo).

Dodajmy, że Dana White wyjawił także, iż po ewentualnym zwycięstwie w swoim pierwszym pojedynku w kateogrii półśredniej Conor McGregor może zwakować należący do niego tytuł w wadze piórkowej.

Mistrzyni wagi koguciej Holly Holm (10-0 MMA, 3-0 UFC), któa na UFC 196 zmierzy się z  Mieshą Tate (17-5 MMA, 4-2 UFC), rónież może liczyć na pół miliona dolarów pensji. Jej przeciwniczka ma zagwarantowane 46 tys. za bój i dodatkowe 46 tys. za ewentualne odebrania pasa mistrzyni.

Poniżej wykaz zarobków uczestników UFC 196, opublikowany - za zgodą Sportowej Komisji w Nevadzie (NSAC) - przez Bretta Okamoto z ESPN.

JAM

Opublikowano: 2016-03-05

Komentarze

av

"tego samego Nicka Diaza" ??? A to nie walczył teraz przypadkiem jego brat Nate? ;)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również