Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 189. Kontuzjowany Jose Aldo mógł zarobić blisko 4 miliony dolarów

ufc-189-kontuzjowany-jose-aldo-mogl-zarobic-blisko-4-miliony-dolarow

To są ulubione chwile w życiu Dany White - gdy może opowiadać o kolejnych rekordach, ustanawianych przez jego organizację. Tym razem szef UFC, podczas rozmowy w ESPN Radio, pochwalił się przekroczeniem przez Ultimate Fighting Championship, przy okazji UFC 189, kolejnych barier jeśli chodzi o kwotę osiągniętą dzięki sprzedaży biletów.

Za same tylko, rozprowadzone wejściówki na tę galę, największa organizacja MMA na świecie zgarnęła 7,1 mln dolarów. Tak przynajmniej powiedział White.

W momencie, gdy z rozpiski wypadł Jose Aldo, mieliśmy już sprzedane bilety na kwotę 6,8 mln dolarów. Potem w walce wieczoru znalazł się Chad Mendes, a my stworzyliśmy możliwość zakupu kart wstępu na dodatkowe miejsca w MGM Grand Arena - to możliwe dzięki udostępnieniu przestrzeni pod dachem. I zarobiliśmy razem 7,1 mln. To czyste szaleństwo - ekscytował się szef UFC.

Prezydent największej organizacji MMA na świecie bronił przy okazji decyzji mistrza wagi piórkowej o wycofaniu się z UFC 189 i przyznał, że widział wideo nagrane podczas sparingu w momencie, gdy doszło do brzemiennego w skutki dla Brazylijczyka wydarzenia. Aldo otrzymał w pewnej chwili obrotowe kopnięcie w bark, co zaowocowało poważnym urazem.

To są mieszane sztuki walki, nie przewidzisz ani kiedy, ani komu coś podobnego sie przydarzy - tłumaczył szef UFC.

Przy okazji Dana White powierdził plotki, mówiące o tym, że Jose Aldo, gdyby nie wycofał się z gali, mógł zarobić (biorąc pod uwagę należny mu procent ze sprzedaży pay-per-view przed UFC 189, biletów, itp.) blisko 4 miliony dolarów.

JAM/mixedmartialarts.com

Opublikowano: 2015-07-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również