Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 180: Werdum vs Hunt. Wyniki i relacja na żywo

ufc-180-werdum-vs-hunt-wyniki-i-relacja-na-zywo

Fabricio Werdum vs Mark Hunt
Pierwszą rundę niespodziewanie wygrał Mark Hunt. Już na początku trafił Werduma, posyłając go na deski, jednak Mark zachował zimną krew i nie wchodził do parteru z Brazyliczykiem. Hunt przeważał w stójce, bronił obaleń, pod koniec rundy nawet sam znalazł się na górze, ale Werdum nie potrafił poddać rywala. Druga runda wyglądała podobnie, do momentu, w którym Brazylijczyk wystrzelił kolanem, które powaliło "Super Samoana". Werdum rzucił się na przeciwnika z ciosami, a Herb Dean nie miał wyboru, musiał przerwać walkę. Tymczasowy pas wagi ciężkiej trafił na biodra Fabricio Werduma.

Jake Ellenberger vs Kelvin Gastelum
Na początku walki zawodnicy badali się w stójce. Ellenberger bił rzadziej, ale celniej. W połowie rundy Gastelum sprowadził walkę do parteru, jednak nie na długo, po chwili Jake wstał. Kiedy Ellenberger postanowił sam sprowadzić Gasteluma na ziemię, ten w fantastyczny sposób go skontrował, zaszedł za plecy i poddał 14 sekund przed końcem pierwszej rundy.

Ricardo Lamas vs Dennis Bermudez
Walka Lamasa z Bermudezem także zakończyła się w pierwszej rundzie. Od początku pojedynku Lamas był dokładniejszy w swoich akcjach i bronił prób sprowadzeń Bermudeza. Po ponad 3 minutach walki Ricardo wystrzelił lewym prostym, który powalił na ziemię Dennisa Bermudeza. "The Bully" wykorzystał okazję i zapiął gilotynę. Bermudez był zmuszony odklepać. Tym samym Lamas przerwał passę 7 zwycięstw Bermudeza.

Augusto Montano vs Chris Heatherly
Kolejna walka zakończona w pierwszej rundzie. Montano, który zdecydowanie przewyższał rywala warunkami fizycznymi, zyskiwał coraz większą przewagę. Od początku walki kilka razy był bliski skończenia Heatherly'ego. Co się nie udało na początku, udało się pod koniec pierwszej rundy. Montano kolanami przy siatce uderzał w zasłoniętego za podwójną gardą Chrisa. Haetherly nie odpowiadał na agresję rywala i sędzia przerwał pojedynek 10 sekund przed końcem pierwszej rundy.

Hector Urbina vs Edgar Garcia
Już w pierwszej rundzie zakończyła się walka otwierająca główną kartę. Odwrócony plecami do siatki Urbina, sprowadził walkę na ziemię, zapiął gilotynę i po chwili bezradny Edgar Garcia musiał odklepać.

Leonardo Morales vs Yair Rodriguez
Drugim zwycięzcą latynowskiego The Ultimate Fightera został efektownie walczący Yair Rodriguez. Obaj zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, jednak na przestrzeni 3 rund, to Yair był zawodnikiem, który częściej trafiał swojego oponenta. Rodriguez częstował nas akcjami niczym mistrz kategorii lekkiej Anthony Pettis. Po świetnej walce wszyscy sędziowie jednomyślnie dali 2 rundy dla Yaira Rodrigueza.

Alejandro Perez vs Jose Quinonez
Na początku walki Quinonez miał przewagę, jego rywal nie radził sobie z przewagą zasięgu. Jadnak z minuty na minutę Alejandro Perez się rozkręcał. Druga runda była wyrównana. Momentami dochodziło do szaleńczych wymian, w których Alejandro częściej trafiał. Początek trzeciej rundy to eksplozywność Pereza, który kilka razy trafił Quinoneza. Po chwili, gdy walka przeniosła się do parteru Alejandro był bliski wyciągnięcia balachy, jednak ta sztuka mu się nie udała i po nieudanej próbie znalazł się na plecach. Quinonez zaczął zyskiwać przewagę, ale przypadkiem trafił Pereza głową, niczym Anzor Azhiev "Kornika". Alejandro chciał walczyć, a sędzia odjął, aż dwa punkty Quinonezowi, który musiał tą walkę wygrać przed czasem. Na 10 sekund przed końcem, Jose zapiął gilotynę, ale Perez świadomy tego, że jeśli doczeka końcowego gongu zostanie zwycięzcą The Ultimate Fightera w wadze koguciej, przeczekał trudny moment. Po 3 rundach sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Alejandro Pereza.

Jessica Eye vs Leslie Smith
Pierwsza runda to dominacja zawodniczki z Ohio. Po jednym z ciosów zadanych przez Jessicę Eye, z ucha Leslie Smith dosłownie wystrzeliła krew. Na początku drugiej rundy lekarz przerwał pojedynek ze względu na fatalne rozcięcie ucha Smith. Protesty wyraźnie niezadowolonej zawodnikczki na nic się zdały. Lekarz podjął słuszną decyzję.

Gabriel Benitez vs Humberto Brown
Przez całą walkę Brown nic sobie nie robił z prób poddań Beniteza, co chwilę wpadając w gilotynę, którą Gabirel nie był w stanie poddać Browna, aż do trzeciej rundy. Na początku trzeciego starcia Benitez zagonił rywala ciosami pod siatkę i zapiął w stójce gilotynę, której Brown także nie odklepał, ponieważ padł nieprzytomny na ziemię, a sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

Walka wieczoru - o tymczasowy pas wagi ciężkiej

265 lbs: Fabricio Werdum pok. Marka Hunta przez TKO (kolano i ciosy w parterze), 2 runda (2:27)

Główna karta.

170 lbs: Kelvin Gastelum pok. Jake'a Ellenbergera przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda (4:46)
145 lbs: Ricardo Lamas pok. Dennisa Bermudeza przez poddanie (gilotyna), 1 runda (3:18)
170 lbs: Augusto Montano pok. Chrisa Heatherly'ego przez TKO (kolana), 1 runda (4:50)
170 lbs: Hector Urbina pok. Edgara Garcię przez poddanie (gilotyna), 1 runda (3:38)

Pozostałe.

145 lbs: Yair Rodriguez pok. Leonardo Moralesa przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
135 lbs: Alejandro Perez pok. Jose Quinoneza przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-26, 28-27)
125 lbs: Jessica Eye pok. Leslie Smith przez TKO (interwencja lekarza), 2 runda (1:30)
145 lbs: Gabriel Benitez pok. Humberto Browna przez poddanie (gilotyna), 3 runda (0:30)
135 lbs: Henry Briones pok. Guido Canettiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda (1:44)
135 lbs: Marco Beltran pok. Marlona Verę przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Opublikowano: 2014-11-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również