Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 177. Mistrz Demetrious Johnson będzie walczył z Chrisem Cariaso

ufc-177-mistrz-demetrious-johnson-bedzie-walczyl-z-chrisem-cariaso

Mistrz wagi muszej Demetrious Johnson (20-2-1 MMA, 8-1-1 UFC) nie poodpoczywa sobie zbyt długo po ostatnim występie na UFC 174, 14 czerwca, kiedy to wypunktował Ali Bagautinova.

Tym razem "Mighty Mouse" pojawi się w Oktagonie 30 sierpnia 2014, na UFC 177. Jego rywalem będzie Chris Cariaso (17-5 MMA, 6-4 UFC). Pojedynek obu panów wybrano na drugie co do ważności wydarzenie gali w Sleep Train Arena w Sacramento.

Walka wieczoru tej imprezy to - przypomnijmy - rewanżowa potyczka czempiona wagi koguciej T.J. Dillashawa z byłym mistrzem Renanem Barao.

Johnson, jak wspomnieliśmy, bił się po raz ostatni w czerwcu. I był to jego pierwszy oraz jedyny, tegoroczny występ w klatce. To dość nietypowa sytuacja, bowiem w ostatnim czasie 27-letni Amerykanin walczył średnio trzy razy do roku.

Rywal mistrza, Chris Cariaso, wygrał natomiast trzy ostatenie pojedynki: z Iliarde Santosem, Dannym Martinezem w lutym tego roku i Louisem Smolką w maju.

Cariaso, podobnie jak Johnson mający za sobą występy w kategorii koguciej, zadebiutował w muszej dywizji w lipcu 2012, kiedy to pokonał Josha Fergusona. Potem przegrał z Johnem Moragą oraz Jussierem Formigą, by wreszcie odnieść trzy wspomniane wcześniej zwycięstwa.

Warto dodać, że "Kamikaze" był już wstępnie dodany do rozpiski UFC Fight Night 52 w Saitamie, gdzie 21 września 2014 miał walczyć z Japończykiem Kyoji Horiguchim.

Teraz jednak to zestawienie jest już nieaktualne.

WOJ

Opublikowano: 2014-07-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również