Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 172. Anthony "Rumble" Johnson wraca do UFC

ufc-172-anthony-rumble-johnson-wraca-do-ufc

Anthony Johnson (10-4 MMA, 7-4 UFC) wraca do największej organizacji MMA na świecie. Amerykanin, który został wyrzucony z UFC w 2012 roku, w swoim pierwszym boju dla Ultimate Fighting Championship po ponad dwuletniej przerwie, zmierzy się z Philem Davisem (12-1 MMA, 8-1 UFC) na UFC 172. Gala ta odbędzie się 26 kwietnia 2014 w Baltimore.

Anthony Johnson wyleciał z federacji Dany White'a za karę. Zaliczył bowiem kolejną, wagową wpadkę, tym razem przed walką z Vitorem Belfortem podczas UFC 142. Johnson, który miał się bić w kategorii do 185 funtów, ważył 197 lbs. Menedżer amerykańskiego zawodnika tłumaczył, że jego podopieczny nie mógł być wcześniej na diecie z powodów zdrowotnych.

Johnson zrobił coś podobnego już trzeci raz. Nie spotkałem się jeszcze z tak nieprofesjonalnym zachowaniem – mówił potem wzburzony szef UFC Dana White. – Specjalnie zmienił kategorię ze 170 funtów na 185, żeby nie notować żadnych wpadek. I co? I nic.

Johnson nie dość że przegrał z Belfortem przez poddanie w pierwszej rundzie, a White zerwał z nim kontrakt, to jeszcze stracił część wypłaty za ten pojedynek.

Niedługo potem "Rumble" wylądował w Titan Fighting Championship. I dał plamę podczas ważenia przed swoim debiutem w tej federacji. w związku z tym musiał oddać przeciwnikowi, Davidowi Branchowi, 4 tys. dolarów z własnej gaży i zmierzył się z nim catchweight 194,2 lbs.

Warto jednak dodać, że po odejściu z UFC Johnson odniósł sześć kolejnych zwycięstw, w tym nad doskonale znanym w Polsce D.J. Lindermanem, a od czasu potyczki z Branchem skończyły się jego wagowe problemy.

Trzeba też przypomnieć, że to właśnie Johnson miał być rywalem Jana Błachowicza na gali WSOF 4. Do pojedynku ostatecznie nie doszło, bowiem szefowie World Series of Fighting nie do końca fair zachoiwali się wobec Polaka, gdy doszło do podpisywania kontraktu.

Tymczasem "Rumble" stoczył podczas gal WOSF trzy pojedynki. Na ostatniej, nr 8, znokautował Mike’a Kyle’a (20-11-1 MMA).

TUTAJ wstępna rozpiska gali.

JAM

Opublikowano: 2014-02-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również