Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 162. Anderson Silva: najpierw Weidman, potem Roy Jones jr.

ufc-162-anderson-silva-najpierw-weidman-potem-roy-jones-jr

Ten temat powraca jak bumerang od kilku lat. Anderson Silva co jakiś czas wywołuję ów pomysł i podkreśla, jak bardzo mu na nim zależy. Mistrz wagi średniej UFC ogłosił właśnie po raz kolejny, że bardzo chciałby zmierzyć się w pięściarskim pojedynku z Royem Jonesem jr (56-8, 40 KO).

Silva (33-4 MMA, 16-0 UFC) szykuje się teraz do potyczki w obronie mistrzowskiego pasa z Chrisem Weidmanem (9-0 MMA, 5-0 UFC), którą stoczy w nocy z 6 na 7 lipca w Las Vegas. Fachowcy przewidują, że może to być najcięższy bój w karierze „Pająka”.

Czempion nie bardzo jednak przejmuje się tymi opiniami i już teraz planuje swoją dalszą przyszłość. Właśnie wyjawił, że po walce z Weidmanem chętnie wszedłby do ringu z 44-letnim Jonesem, którym podczas swojego ostatniego występu, w Łodzi, wygrał niejednogłośną decyzją sędziów z naszym Pawłem Głażewskim.

Zorganizowanie tego wydarzenie będzie jednak niezwykle trudne. Przede wszystkim z powodu kontraktowych zobowiązań „Spidera”. Brazylijczyk podpisał bowiem niedawno nową umowę z UFC, gwarantującą mu kolejne dziesięć walk.

Jak wyjaśnili portalowi MMAjunkie.com przedstawiciele Ultimate Fighting Championship w czasie, gdy brazylijski wojownik jest związany z nimi kontraktem, pięściarski pojedynek z jego udziałem jest zasadniczo „mało prawdopodobny”.

Silva nie traci jednak nadziei i podkreśla, że zrobi wszystko by przekonać do swego pomysłu szefa UFC, Danę White'a.

Jeśli to się nie uda, brazylijski wojownik zawsze może liczyć na możliwość zmierzenia się w „walce stulecia” w MMA z innym Jonesem, Jonem. Na nią Dana White zgodzi się zapewne bez mrugnięcia okiem.

WOJ

Opublikowano: 2013-06-26

Komentarze

av

Jeśli dojdzie do walki z Jonesem Jonem to będzie bardzo trudne wyzwanie dla Silvy ;)

av

wymysla silva byle by z Jonesem nie walczyc w nastepnej ;D

av

z głażewskim wygrał !!!!

av

@darek:
Oczywiście, myśleliśmy o Pawle gdy to pisaliśmy, bo ta porażka nie była zasłużona. I jakoś tak z podświadomości ten błąd wyniknął ;-) Dzięki

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również