Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 144. Rampage wraca do Japonii. ZAPOWIEDŹ i WIDEO

ufc-144-rampage-wraca-do-japonii-zapowiedz-i-wideo

UFC wraca do Japonii po ponad 10 latach. Ostatni raz Ultimate Fighting Championship gościła w Kraju Kwitnącej Wiśni 16 grudnia 2000 roku. Był to okres przełomowy w historii tej organizacji. To właśnie w tamtym czasie władzę w ledwie wiążącej koniec z końcem UFC przejmowała firma Zuffa i Dana White. Trudno w to teraz uwierzyć, ale wtedy nie oni rządzili światem MMA. Był to – przypomnijmy – okres dominacji japońskiej federacji Pride. UFC mało kto chciał oglądać.

Największe zainteresowanie wzbudzały gwiazdy walczące dla Japończyków. Więc UFC 29 z 2000 roku były czymś w rodzaju odwiedzin dalekiego, bogatego wujka przez ubogich krewnych.

Potem oczywiście wszystko się zmieniło, w 2007 roku to Pride bankrutowała i została ostatecznie przejęte właśnie przez UFC.

W Ultimate Fighting Championship wylądowała większość gwiazd japońskiej organizacji. W tym Quinton Jackson. Nieprzypadkowo więc walka Rampage’a znalazła się w rozpisce UFC 144. Jest on bowiem w Japonii lubiany i bardzo dobrze wspominany. Japończycy, z natury bardzo sentymentalni, przywiązani do tradycji oraz dumni z zarażenia świata miłością do różnorakich odmian walki wręcz, rzadko kiedy przywiązują się do bohaterów spoza własnego kraju. Jacksona akurat bardzo polubili i darzą kontrowersyjnego Amerykanina ogromnym szacunkiem. Głównie za to, że reprezentując przez pięć lat Pride toczył kapitalne pojedynki, przegrał z legendarnym Sakurabą oraz nie bał się dwukrotnie podjąć wyzwania, rzuconego mu przez Wenderleia Silvę.

Więc choć pojedynek wieczoru Frankie Edgar vs. Ben Henderson też zapowiada się arcyciekawie, jednym z największych bohaterów japońskiego widowiska będzie – co do tego nie mamy większych wątpliwości – właśnie Quinton „Rampage” Jackson.

W Saitamie wystąpi także nasz rodak Bart Palaszewski, ale on akurat ani w Polsce, ani w Japonii, nie jest szczególnie popularny A szkoda, bo to bardzo ciekawy facet. 

JAM

UFC 144, Saitama Super Arena, Saitama, Japonia. Transmisja w Orange sport, w nocy z 25 na 26 lutego 2012. Początek: godz. 4:00. Najbliższe powtórki w niedzielę 27 lutego o godz. 16.10 i we wtorek 28 lutego o godz. 23.00.

>>> TUTAJ rozpiska gali <<<

Oto jak Rampage przygotowywał się do walki z Ryanem Baderem:

Opublikowano: 2012-02-24

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również