Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 126: Silva rządzi i dzieli. Belfortowi nie pomógł nawet Tyson

ufc-126-silva-rzadzi-i-dzieli-belfortowi-nie-pomogl-nawet-tyson

Anderson Silva wciąż niepokonany w UFC. W swoim ostatnim pojedynku znakomity Brazylijczyk rozbił Vitora Belforta. "Pająk" wykończył swego rodaka efektownie, bezwzględnie i zasłużenie już w pierwszej rundzie pojedynku. Za kopnięcie dekady, wprost w szczękę przeciwnika, odebrał dodatkowo 75 tysięcy dolarów przyznane jako premię za nokaut wieczoru.

Dzięki temu "The Spider" po raz ósmy obronił tytuł mistrz świata wagi średniej. Lista jego rekordów w Ultimate Fighting Championship staje się coraz dłuższa. A Belfortowi, który do przygotowań zatrudnił nawet Mike'a Tysona, można tylko współczuć. On także bowiem nie był w stanie poradzić sobie z prawdziwym geniuszem mieszanych sztuk walki.

Teraz nic już chyba nie powstrzyma Dany White'a przed doprowadzeniem do walki Silva - St-Pierre. Ten drugi bowiem także jest zawodnikiem wybitnym. Czy będziemy więc świadkami prawdziwej wojny stulecia?

Na razie wiadomo tylko, że nie ma żadnych przeszkód, by znakomity Jon Jones zmierzył się w boju o pas mistrza wagi półciężkiej z legendarnym Mauricio "Shogunem" Ruą. "Bones" niezwykle skutecznym duszeniem załatwił podczas UFC 126 Ryana Badera i teraz otrzymuje niepowtarzalną szansę powalenia jednego z najlepszych wojowników w historii UFC. Do tego starcia dojdzie już podczas gali UFC 128.

Tuż po ostatnim triumfie Jonesa, gdy ten jeszcze świętował sukces, do Oktagonu wszedł Rua. Obaj podali sobie dłonie, potem spojrzeli głęboko w oczy, a na koniec zaprosili do Prudential Center na historyczną imprezę, podczas której wystąpią w rolach głównych bohaterów.

Galę, której głównym wydarzeniem będzie to historyczne widowisko, pokażę oczywiście Orange sport. Już teraz warto zrewidować wszelkie plany i pogodzić się z zarwaniem nocy z 19 na 20 marca 2011. Przed nami bowiem kolejny, wielki hit MMA.

JAM

UFC 126, Mandalay Bay Events Center w Las Vegas

Walka wieczoru.

O mistrzostwo świata wagi średniej: ANDERSON SILVA (Brazylia) – Vitor Belfort (Brazylia): KO (frontalne kopnięcie), 1. runda (3:29);

Główna karta.

Waga półciężka: FOREST GRIFFIN (USA) – Rich Franklin (USA): jednogłośna decyzja (3 x 29-28);

Waga półśrednia: JAKE ELLENBERGER (USA) – Carlos Eduardo Rocha (Brazylia): niejednogłośna decyzja (2 x 29-28, 27-30);

Waga półciężka: JON JONES (USA) – Ryan Bader (USA): poddanie (gilotyna), 2. runda (4:20);

Waga kogucia: MIGUEL TORRES (USA) – Antonio Banuelos (USA): jednogłośna decyzja (3 x 30-27).

Opublikowano: 2011-10-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również