Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


TUF 22 Finale. Tony Ferguson poddaje Edsona Barbozę w drugiej rundzie

tuf-22-finale-tony-ferguson-poddaje-edsona-barboze-w-drugiej-rundzie

Tony Ferguson (20-3 MMA) pokonał efektownie walczącego Edsona Barbozę (16-4 MMA) na gali TUF 22 Finale, poddając Brazylijczyka w drugiej rundzie pojedynku.

Ależ to był kapitalny pojedynek! Tony Ferguson śladami Michaela Johnsona od razu narzucił dużą presję Brazylijczykowi. Ten uciekając przed Fergusonem kilka razy trafił mocno Amerykanina. Ferguson trafiony kilkoma ciosami, wkręcił się błyskawicznie po nogę Barbozy i sprowadził go do parteru. Brazylijczyk dobrze się bronił na ziemi, ale po chwili przyjął nielegalne kopnięcie, które wyraźnie go naruszyło.

Edson postanowił kontynuować pojedynek, a Fergusonowi został odjęty punkt. Kiedy walka została wznowiona, znowu ogromną presję wywierał Amerykanin, wiedząc, że to jest droga do zwycięstwa z efektownie walczącym Brazylijczykiem.

Do końca rundy Barboza walczył na wstecznym, wielokrotnie próbując w swoim stylu efektownych akcji. Ponownie kilkukrotnie Ferguson został bardzo mocno trafiony, ale dzięki mocnej szczęce nie zrobiły te uderzenia na nim większego wrażenia.

W drugiej rundzie Tony ponownie rzucił się na swojego rywala. Na niekorzyśc Brazylijczyka działał też fakt, że pojedynek odbywał się w małym Octagonie. Wymęczony już ciągłą walką na wstecznym Edson, spróbował sprowadzić rywala do parteru, co okazało się dużym błędem. Ferguson wybronił próbę i błyskawicznie zapiął duszenie D'Arce, po którym Edson Barboza musiał odklepać.

Dla Fergusona była to już 7 wygrana z rzędu.

Foto: mmafighting.com

Opublikowano: 2015-12-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również