Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Trener Namajunas: Rose powinna wygrać z Joanną Jędrzejczyk

trener-namajunas-rose-powinna-wygrac-z-joanna-jedrzejczyk

Trevor Wittman i Rose Namajunas

Po kwietniowym, efektownym zwycięstwie przez poddanie z Michelle Waterson Rose Namajunas wyznaczyła sobie kolejny cel. Mająca litewskie korzenie wojowniczka chce jak najszybciej zmierzyć się z Joanną Jędrzejczyk.

"Thug Rose", która w pewnym momencie była bardzo bliska stoczenia potyczki z naszą wojowniczką, w związku z porażka z inną Polką Karoliną Kowalkiewicz straciła jednak latego ubiegłego roku szansę skrzyżowania rękawic z mistrzynią wagi słomkowej UFC.

Teraz jest jednak znów bardzo bliska spełnienia swego największego marzenia w karierze. Trevor Wittman, trener urodzonej w Milwaukee 24-letniej wojowniczki, jest przekonany że do pojedynku Jędrzejczyk vs. Namajunas dojdzie jeszcze w tym roku. I podkreśla, iż to  współpracująca z nim wojowniczka wyjdzie z niego zwycięsko.

Widząc na jakim etapie kariery jest Rose, a także po przyjrzeniu się zasadom działania UFC, stwierdzam że kolejnym logicznym krokiem jest doprowadzenie do jej walki z Joanną - wyjaśnił w rozmowie z FightersOnly.com Wittman. - Wszyscy chcemy tego wyzwania. Rose jest już na nie gotowa. Jeśli nie będzie miała bałaganu w głowie, to wygra tę batalię. Bitwa z Kowalkiewicz wiele nas nauczyła. Joanna nie ma prawa nas niczym zaskoczyć. Rose będzie przygotowana na każdą ewentualność i nie da się tak łatwo trafiać Joannie, jak wszystkie jej wcześniejsze rywalki. Po to skupiamy się teraz nad szybkością, dobrą pracą nóg i częstą zmianą pozycji, aby dać sobie potem radę w pojedynku z mistrzynią.

Joanna Jęrzejczyk - przypomnijmy - występuje w największej organizacji MMA na świecie od lipca 2014 roku. Polka wygrała od tamtej pory osiem kolejnych walk, wywalczyła tytuł misrzyni i nie dała pokonać się wszystkim teoretycznie najlepszym zawodniczkom walczącym w wadze słomkowej w UFC, poza Namajunas właśnie.

W tym roku, po świetnej walce, Jędrzejczyk wypunktowała Jessikę Andrade, wcześniej zaś nie dała szans Karolinie Kowalkiewicz oraz - po raz drugi w historii - Claudii Gadelhi.

Dodajmy, że o trzecim boju Jędrzejczyk vs. Gadelha zrobiło się niedawno bardzo głośno. Stało się tak po tym, jak Brazylijka bardzo szybko poddała na początku czerwca 2017, podczas UFC 212, wspomnianą Kowalkiewicz.

Sama Gadelha, zaraz po zwycięstwie, wyjaśniła jednak że za wcześniej jest jeszcze, by mówić o jej kolejnej batalii z polską mistrzynią.

Wiele więc wskazuje na to, że Jędrzejczyk zmierzy się jesienią tego roku w szóstej obronie mistrzowskiego pasa właśnie z Namajunas. Świetnie by było, gdy walka obu pań odbyła się w październiku 2017, podczas polskiej gali UFC w Ergo Arenie.

Rose jest w stu procentach skoncentrowana na walce z Joanną. Stąd moje przekonanie, że powinna sobie w niej poradzić bez zarzutu - opowiada Trevor Wittman. - Podobne sytuacje zawsze wpływają na nią bardzo mobilizująco. No i - co także bardzo istotne - w boju z Jędrzejczyk ona nie ma nic do stracenia. Dlatego Rose chce mistrzowskiej potyczki. Wie, że powinna ją wygrać - kończy Wittman.

WOJ

Opublikowano: 2017-06-15

Komentarze

av

@Sd:
A co ma mówić, "moja podopieczna, dostanie srogi wpierdol, idziemy na tą walkę jak na ścięcie, ale nic się nie poradzi", wiadomo, że będzie przedstawiał, jakby miała szanse wygrać.

av

Pierdu pierdu z czym do Krolowej:) dej Cie spokoj he he

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również