Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Renato "Babalu" Sobral podpisał kontrakt z Bellatorem

renato-babalu-sobral-podpisal-kontrakt-z-bellatorem

Legendarny Renato Sobral (37-9) podpisał kontrakt z Bellatorem! Na razie nie ma pewności, że zobaczymy go w startującym 28 września 2012 siódmym sezonie rywalizacji w wadze półciężkiej, bowiem wciąż leczy kontuzję ręki. Najprawdopodobniej "Babalu" wystartuje w ósmym sezonie Bellatora, który rozpocznie się w styczniu 2013.

Były mistrz wagi półciężkiej federacji Strikeforce po raz ostatni walczył 23 czerwca 2012 i był to jego debiut w One FC - nowej, założonej niedawno w Singapurze federacji MMA.

Zanim do tego doszło "Babalu" wystąpił w 2010 roku. Zmierzył się wtedy (w Strikeforce) z Danem Hendersonem. Brazylijczyk przegrał i... zniknął. Pod koniec ubiegłego roku oficjalnie ogłosił, że znów będzie walczył, tym razem dla organizacji One Fighting Championship.

Pierwotnie data jego debiutu została wyznaczona na marzec, jednak ostatecznie Sobral stoczył 46. pojedynek w karierze dopiero w czerwcu. I wygrał. Po 31 sekundach pierwszej rundy poddał Tatsuya Mizuno (11-8).

"Babalu" to jeden z najbardziej znanych i podziwianych brazylijskich zawodników mieszanych sztuk walki, który współtworzył potęgę MMA w tym kraju. Poza Strikeforce bił się m.in. i w UFC, i w Affliction. Jego rywalami byli tacy wojownicy jak Fedor Emelianenko, Chuck Liddell czy Chael Sonnen.

Choć "Babalu" ma 36 lat, wciąż jest w formie i ciągle toczy bardzo dobre pojedynki. Jak choćby ten ostatni w Kuala Lumpur. Jego kontrakt z Bellatorem to jeden z hitów tego roku w MMA.

WOJ

Opublikowano: 2012-08-11

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również