Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA - Wielki Finał. Marcin Wójcik nowym rywalem Martina Zawady

plmma-wielki-final-marcin-wojcik-nowym-rywalem-martina-zawady

Dobrze znany w Polsce, reprezentujący Niemcy Martin Zawada (26-13-1 MMA), mistrz Profesjonalnej Ligi MMA w kategorii półciężkiej, zmierzy się w pierwszej obronie pasa z Marcinem Wójcikiem (4-4 MMA) na PLMMA - Wielki Finał, 27 grudnia 2014 w Częstochowie - dowiedział się portal MMAnia.pl. Wójcik zastąpi w tym boju Marcina Browarskiego, który - choć był wstępnie planowany na rywala Zawady - ostatcznie zdecydował się na występ na innej gali.

"King Kong" Zawada występował kilka lat temu na galach KSW. Udało mu się wtedy wygrać z Łukaszem Jurkowskim, Krzysztofem Kułakiem i Igorem Kołacinem, zaliczył też porażki z Antonio Mendesem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem.

Zawada zdobył tytuł mistrza PLMMA w kwietniu tego roku, kiedy to w Koszalinie, już w pierwszej rundzie pokonał przez TKO poprzedniego czempiona, Michała Gutowskiego.

Wcześniej 30-letni wojownik przegrałdwa pojedynki, w tym walkę z Krzysztofem Jotką (14-1 MMA, 1-1 UFC), dzięki czemu Polak - we wrześniu 2012 - wygrał turniej w wadze średniej podczas gali Fight Night w Marseburgu.

Wójcika natomiast oglądaliśmy niedawno w Legionowie, na bardzo udanej PLMMA 41 EXTRA, podczas której ten mający za sobą występ na KSW - Elimination 2 w 2008 roku zawodnik poddał w pierwszej rundzie Bartłomieja Wydrę.

Oprócz Zawady i Wójcika w Częstochowie zobaczymy również jednego z braci Rajewskich oraz - bijącego się w walce wieczoru - powracającego do MMA Marcina Najmana.

TUBA

Opublikowano: 2014-11-09

Komentarze

av

Czyżby Okniński vs. Najman w ramach zastępstwa za niedoszłą walkę z Pizdkiem? Przynajmniej jak się Adam wyżyje na Najmanie, to nikt nie będzie płakał.

av

Jotko to ma 2-1 UFC

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również