Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Paweł Biszczak nie zawalczy o pas na gali FEN 12 Feel The Force

pawel-biszczak-nie-zawalczy-o-pas-na-gali-fen-12-feel-the-force

Przy gotowej i całkowicie skompletowanej już karcie walk gali FEN 12 Feel The Force, która odbędzie się w najbliższy piątek, 20 maja, we Wrocławiu, dotarła do nas zaskakująca informacja o poważnym stanie zdrowia Pawła Biszczaka (zasłabł na treningu), pretendenta do pierwszego tytułu mistrza wagi średniej FEN w formule K-1.

Problemy zdrowotne wykluczają udział zawodnika z Legnicy w gali FEN 12 Feel The Force, dlatego organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować o zmianach, jakie nastąpiły w karcie walk piątkowych zawodów. Nowym pretendentem do mistrzowskiego pasa FEN zostaje aktualny mistrz Europy WAKO-Pro Wojciech Wierzbicki z CSW Kick-Fighter Zgorzelec i to on zmierzy się z reprezentującym Belgię Zakarią Baitarem. Decyzją władz federacji walka będzie miała status pojedynku o tymczasowy pas wagi średniej, a jej zwycięzca zmierzy się Pawłem Biszczakiem po jego dojściu do pełni formy.

Jak poinformował nas 27-letni Wojciech Wierzbicki i jego sztab, jest on gotowy do najpoważniejszego wyzwania w swojej karierze. Zawodnik ze Zgorzelca dwukrotnie już występował na arenie FEN, pokonując na punkty Portugalczyka Janu Malkriado Cruza i wielokrotnego mistrza Polski Łukasza Rambalskiego. Zgłaszał nam też swoje aspiracje do tego tytułu. Wobec tak poważnej sytuacji wyszliśmy naprzeciw jego propozycji.

Wierzbicki na gali FEN 12 miał początkowo zmierzyć się z Kamilem Jenelem z Paco Team Katowice, ale ponieważ stał się pretendentem do pierwszego w historii FEN tytułów mistrzowskiego w walce na zasadach K-1, w tym pojedynku zastąpi go będący w rezerwie wicemistrz świata muay thai IFMA i jeden z największych talentów polskich sportów walki Oskar Staszczak z Raczadam Kraków. 23-letni podopieczny trenera i zarazem prezesa Polskiego Związku Muaythai od dawna był na celowniku matchamkerów Fight Exclusive Night i w końcu będzie miał szansę potwierdzić swój talent.

Ta sytuacja nas mocno zaskoczyła, ale jesteśmy przygotowani na wszystkie warianty – powiedział Paweł Jóźwiak. – Mieliśmy przygotowanych zawodników rezerwowych do głównych walk i niestety doszło do tego scenariusza. Nieszczęście jednych jest szczęściem innych. Takie jest życie. Wierzbicki chciał walczyć o pas już po gali FEN 10, na której pokonał Łukasza Rambalskiego. Rambalskiego pokonał też Zakaria Baitar – czy może być lepszy kandydat? Poza tym jest w 200% formie, bo miał walczyć z Kamilem Jenelem, a zwycięstwo dałoby mu pełne prawo do walki o pas. Oskar Staszczak to jest nasz polski „as z rękawa”. Dziś mogę ujawnić, że prawdopodobnie znajdzie się on w największej światowej organizacji kickboxingu, jaką jest potężna chińska Kunlun Fight. To takie kickbokserskie UFC. To świetna informacja dla prawdziwych fanów kickboxingu i muay thai, iż wcześniej zawalczy u nas – dodał prezes FEN.

Oficjalna informacja organizacji FEN

Opublikowano: 2016-05-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również