Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


MMA Nastula Cup/PLMMA 67. Schreiber rywalką Badurek. WIDEO

mma-nastula-cup-plmma-67-schreiber-rywalka-badurek-wideo

Francuzka Clemence Schreiber (2-5 MMA, 0-0 PLMMA) to najbliższa przeciwniczka Izabeli Badurek (6-3 MMA, 2-0 PLMMA), z którą Polka - mistrzyni PLMMA w wadze do 57 kg. - zawalczy 21 maja 2016 podczas MMA Nastula Cup/PLMMA 67. Walka odbędzie się w kategorii do 61 kg.

34-letnia Francuzka, która dość opornie, od porażek, rozpoczynała swoja przygodę z MMA, w ostatnich dwóch latach dwukrotnie zwyciężała i raz przegrała. Marię Casanovę Schreiber pokonała jednogłośną decyzję sędziów, natomiast Maguy Berchel poddała balachą już w pierwszej rundzie.

Parająca się także aktorstwem Clemence Schreiber, która sama przedstawia się jako wojowniczka i artystka, z tak wymagająca rywalką, jak Izabela Badurek, jeszcze nie walczyła.

Polka w kwietniu ubiegłego roku, na UFC Fight Night 64 w Krakowie, stoczyła jak dotąd jedyną potyczkę w największej organizacji MMA na świecie. Do walki tej doszło  w wadze do 52 kg., czyli w kategorii słomkowej, w której rządzi i dzieli Joanna Jędrzejczyk. Dla pochodzącej z Lublina wojowniczki było to traumatyczne przeżycie.

Badurek, która już wcześniej miewała kłopoty ze zrobieniem wagi, tym razem stanęła przed koniecznością zmieszczenia się w nigdy wcześniej nieosiąganym limicie.

Podczas ceremonii ważenia przed galą była więc w bardzo złej dyspozycji. Mimo, że Polka w końcu wniosła na wagę żądanę liczbę kilogramów, cały proces pozbywania się zbędnego ciężaru wpłynął znacząco na jej marną postawę w nieudanym boju z Aleksandrą Albu.

Badurek, choć po tym występie musiała rozstać się z Ultimate Fighting Championship, wciąż wierzy w powrót do elity kobiecego MMA na świecie.

I stąd pomysł na toczenie kolejnych walk przede wszystkim w kategorii muszej. Nie jest bowiem tajemnicą, że UFC przymierza się do stworzenia nowej dywizji kobiecej, włąśnie w limicie do 57 kg, czyli do 125 funtów.

Ponieważ jednak Polak wystąpiła po raz ostatni całkiem niedawno, bo pod koniec lutego 2016, trudny etap zrzucania większej liczby kilogramów został jej tym razem oszczędzony.

I stąd limit do 61 kg. oraz - przy okazji - szansa zdobycia kolejnego trofeum. W ringu, w pojedynku toczonym na zasadach PRIDE.

Oto ostatnie, nie tylko sportowe, występy Clemence Schreiber:

Tak Izabela Badurek zdobyła mistrzostwo PLMMA:

Graficzna rozpiska MMA Nastula Cup/PLMMA 67:

Opublikowano: 2016-04-28

Komentarze

av

Dlaczego ten plakat taki skromny?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również