Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


McGregor vs. Diaz walką wieczoru UFC 200. Aldo zmierzy się z Edgarem

mcgregor-vs-diaz-walka-wieczoru-ufc-200-aldo-zmierzy-sie-z-edgarem

UFC potwierdziła dziś to, o czym nieoficjalnie mówiono od kilku tygodni - walką wieczoru historycznej UFC 200 będzie rwanżowy bój Conora McGregora z Nate'em Diazem toczony podobnie jak ten na UFC 196 w kategorii półśredniej.

Wynika z tego, że podczas lipcowego wydarzenia Irlandczyka nie będzie bronił swojego tytułu w wadze piórkowej. Nie oznacza to jednak, że o mistrzostwo tej właśnie wagi nikt 9 lipca w Las Vegas nie zawalczy.

O tymczasowy pas czempiona w wadze do 145 funtów będą rywalizowali na UFC 200 Jose Aldo (25-2 MMA, 7-1 UFC) i Frankie Edgar (20-4-1 MMA, 14-4-1 UFC). Zwycięzca tej konfrontacji będzie kolejnym przeciwnikiem McGregora w jego najbliższym "mistrzowskim" pojedynku w wadze piórkowej.

Aldo i Edgar walczyli już ze sobą na UFC 156, w lutym 2013 roku. Dla tego drugiego był to debiut w wadze piórkowej i to od razu w pojedynku o tytuł. "The Answer" przegrał go jednak jednogłośną decyzja sędziów.

Warto również przypomnieć , że to właśnie z McGregorem Aldo poniósł swoją pierwszą porażkę w UFC. Stało się to w dość niecodziennych okolicznościach - Brazylijczyk, będący we wcześniejszych bojach ostoją spokoju, cierpliwości i wyrachowania tym razem dał się ponieść emocjom i został za to skarcony przez przeciwnika już w 13 sekundzie pierwszej rundy.

Zanim jednak dojdzie do ewentualnej rewanżowej potyczki z Aldo, McGregora (19-3 MMA, 7-1 UFC) czeka druga w historii batalia z Nate'em Diazem (19-10 MMA, 14-8 UFC).

Po pierwszym, niespodziewanie zwycięskim dla siebie boju z irlandzkim wojownikiem, Diaz zarobił 500 tys. dolarów, natomiast McGregor - jako pierwszy wojownik UFC w historii - zgarnął okrągły milion dolarów.

Niedawna UFC 196 była też rekordowa, jeśli chodzi o liczbę wykupionych subskrypcji, upoważniających do oglądania karty głównej w systemie pay-per-view. Dana White, szef UFC, mówił nawet o 1,5 mln. osób.

Oprócz tego prawie dwa miliony widzów zasiadły przed telewizorami, aby w FOX Sports 1 móc śledzić kartę wstępną gali, która - co istotne dla każdej stacji - cieszyła się wielką popularnością w tzw. grupie komercyjnej, czyli wśród osób w wieku 18-49 lat.

Dodajmy do tego, że serię UFC 196 Embedded obejrzało na YouTubie blisko 5 mln widzów, a Twitter, Facebook i Instagram wręcz puchły od informacji na temat tego wydarzenia.

UFC 200 ma ustanowić nowe rekordy. Między innymi za sprawą kolejnego występu Conora McGregora i Nate'a Diaza.

JAM

Najświeższa rozpiska UFC 200:

 • Conor McGregor vs. Nate Diaz (walka w wadze półśredniej, nie o pas)
 • O tymczasowe mistrzostwo wagi piórkowej: Jose Aldo vs. Frankie Edgar
 • Travis Browne vs. Cain Velasquez
 • Derek Brunson vs. Gegard Mousasi
 • Joe Lauzon vs. Diego Sanchez

Opublikowano: 2016-03-31

Komentarze

av

Czekam na kolejną paczkę wywiadów od redakcji :)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również