Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mazurska Noc Gladiatorów - wyniki i relacja na żywo

mazurska-noc-gladiatorow-wyniki-i-relacja-na-zywo

Arkadiusz Dembiński vs. Yury Bybachkin
Mocny, twardy i ciekawy pojedynek zobaczyliśmy na zakończenie giżyckiej Nocy Gladiatorów. W formule K-1, w pojedynku polskiego wojownika z rywalem z Białorusi, lepszy był ten pierwszy. Bybachkin, mimo że w pewnym momencie otrzymał potężne kopnięcie w krocze, a potem doznał jeszcze przy próbie low-kicka kontuzji, nie zszedł z placu boju. Choć znany z występów w naszym kraju białoruski fighter był mocno obijany i lekko kulał (nie tylko z powodu urazu, ale również za sprawą mocnych low-kicków  Polaka) wytrwał dzielnie do końca, za co zebrał jak najbardziej zasłużone brawa. Podobnie jak zwycięzca - Arkadiusz Dembiński. Białorusin wykazał się dużym hartem ducha, Polak - umiejętnościami, które dały mu wygraną.

Paweł Gocaliński vs. Paweł Ściepuro
Gocaliński już w pierwszych sekundach przeniósł walkę do parteru, gdzie po chwili dał się przetoczyć zawodnikowi z Giżycka. Będący z dołu Gocaliński, wyczuł moment, skręcił się do balachy i długo walczył o wyciągnięcie techniki. Po kilkunastu sekundach w końcu mu się to udało i Paweł Ściepuro musiał odklepać.

Sebastian Mikulski vs. Paweł Ejsmont
Dobra praca pięściarska, szybkość, wyczucie walki - to zadecydowało o zwycięstwie Sebastiana Mikulskiego nad Pawłem Ejsmontem. Mikulski w pojedynku, toczonym przede wszystkim w stójce, zdecydowanie częściej i celniej uderzał, spychał rywala do defensywy oraz wywierał presję. Już na początku potyczki Ejsmont został powalony potężnym ciosem na ziemię i choć przetrwał najgorsze, inicjatywy nie odzyskał już do końca pojedynku. Tuż przed końcem trzeciej rundy, po wydobyciu się z próby duszenia zza pleców, Ejsmont podjął co prawdę próbę dźwigini na nogę, nic z tego jednak nie wyniknęło. I ostatecznie, na punkty, jak najbardziej zasłużenie, wygrał Mikulski.

Szymon Herrmann vs. Damian Kowalski
W pierwszej rundzie przewagę miał Damian Kowalski, który ustawiał sobie rywala na siatce i tam starał się atakować akcjami bokserskimi. Herrmann odpowiadał niskimi kopnięciami, jednak to był za mało, by wygrać pierwsze starcie. W drugim natomiast losy pojedynku całkowicie się odwróciły. Szymon Herrmann metodycznie rozbijał rywala i absolutnie go zdominował. Między drugą, a trzecią rundą, przerwa trwała zdecydowanie zbyt długo. Rozbity Damian Kowalski miał dużo czasu na dojście do siebie, jednak w niczym mu to nie pomogło, bo już na początku trzeciej odsłony Herrmann zasypał rywala gradem ciosów z dosiadu, a sędzia Piotr Witkowski przerwał pojedynek.

Aleksandra Wrzosek vs. Sylwia Sitnik
Już od samego początku było widać, że zawodniczka z Giżycka jest dużo lepiej przygotowana technicznie. Wrzosek metodycznie rozbijała rywalkę, aż w drugiej rundzie zasypała ją gradem ciosów przy siatce, a sędzia przerwał pojedynek.

Kamil Kublik vs. Andrzej Gajewski
Z dobrej strony zaprezentował się dzisiaj Kamil Kublik, który mimo trudnego początku walki, zdołał zyskać przewagę i zdominować dużo wyższego Andrzeja Gajewskiego. Kublik pod koniec pierwszej odsłony wpiął się za plecy rywala i próbował zapiąć mataleo. Gajewski wybronił pierwszą próbę, ale już za drugim razem zawodnik z Mińska był bezlitosny i dopiął technikę.

Kamil Wychryst vs. Bartosz Pasik
Walka rozstrzygnęła się w drugiej rundzie, gdy wywrócony i zasypany z dosiadu ciosami młotkowymi Bartosz Pasik zasłonił się, a sędzia - nieco zbyt wcześnie - przerwał pojedynek.

Filip Puzik vs. Kamil Lendzion
Szybko zakończyła się druga walka w MMA. Filip Puzik dobrze bronił wszelakich prób sprowadzeń, a kiedy sam znalazł się z góry w parterze, zaszedł za plecy rywala i poddał go, zapinając mataleo.

Marcin Obek vs. Daniel Rozenek
Walka od pierwszych sekund była wyrównana. Lepszym technicznie zawodnikiem był Daniel Rozenek, ale w kluczowych momentach nie potrafił poradzić sobie z ogromną przewagą siły zawodnika z Giżycka. Ostatecznie dwóch z trzech sędziów wskazało na Marcina Obeka.

Walki wieczoru:

 • K-1 84 kg.: Arkadiusz Dembiński pok. Yury'ego Bybachkina jednogłośną decyzją sędziów
 • MMA 72 kg.: Paweł Gocaliński pok. Pawła Ściepurę przez poddanie (balacha), 1 runda

Walki amatorskie:

 • MMA 70 kg.: Sebastian Mikulski pok. Pawła Ejsmonta jednogłośna decyzją sędziów
 • MMA 78 kg.: Szymon Herrmann pok. Damiana Kowalskiego przez TKO (ciosy w parterze), 3 runda
 • MMA 58 kg.: Aleksandra Wrzosek pok. Sylwię Sitnik przez TKO (ciosy), 2 runda

Walka zawodowa:

 • MMA 67 kg.: Kamil Kublik pok. Andrzeja Gajewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda

Walki amatorskie:

 • MMA 83 kg.: Kamil Wychryst pok. Bartosza Pasika przez TKO (ciosy w parterze), 2 runda
 • MMA 84 kg.: Filip Puzik pok. Kamila Lendziona przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda
 • MMA 80 kg.: Marcin Obek pok. Daniela Rozenka niejednogłośną decyzją sędziów

Walka towarzyska (3x2 min.):

 • Boks 77 kg.: Dorota Kozakiewicz pok. Natalię Kacprzycką niejednogłośną decyzją sędziów

Walki amatorskie (3x2 min.):

 • K-1 70 kg: Mateusz Modzelewski pok. Marka Kapuścińskiego jednogłośną decyzją sędziów
 • K-1 55 kg: Alicja Kachniarz pok. Alę Zaniewicz przez TKO, 2 runda

Walki towarzyskie (3x2 min.):

 • Boks 70 kg.: Adam Łoppiało pok. Piotra Kurzyńskiego jednogłośną decyzją sędziów
 • Boks 64 kg.: Marcin Rejmanowski pok. Jakuba Drężka jednogłośną decyzją sędziów

Opublikowano: 2016-02-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również