Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mamed Khalidov nie zerwał negocjacji z UFC

mamed-khalidov-nie-zerwal-negocjacji-z-ufc

Negocjacje Mameda Khalidova z UFC trwają – informuje portal Wirtualna Polska (www.wp.pl).  Zatrudnieniem Czeczena z polskim paszportem mocno zainteresowały się organizacje Strikeforce i Bellator. - Naszym zdaniem Khalidov będzie walczył w USA, pytanie tylko, dla której organizacji - mówią Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, współwłaściciele Federacji KSW i jednocześnie menedżerowie zawodnika.

Khalidov zaraz po tym jak otrzymał ofertę od UFC, przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że nie jest z niej zadowolony i czeka na dalsze negocjacje. Magazyn Fighters Only ujawnił ofertę, którą przesłali przedstawiciele UFC (TUTAJ więcej na ten temat). Khalidov może liczyć na 20 tysięcy dolarów za wejście do oktagonu plus kolejne 20 tysięcy za zwycięstwo. UFC proponuje kontrakt na 4 walki. Tymczasem – jak podaliśmy na portalu MMAnia.pl – sam zawodnik liczył na propozycję 40/40. (TUTAJ więcej na ten temat).

W związku z kolejną turą negocjacji i wstępną opinią Khalidova pojawia się pytanie, czy będzie on w stanie - mimo początkowego rozczarowania - zaakceptować słabszą od oczekiwań ofertę UFC.

- To jest pytanie do Mameda - mówi Lewandowski. - W pierwszej chwili ja również stwierdziłem, że nie jest to oferta do zaakceptowania, ale później uzmysłowiłem sobie, że Mamed musi na to wszystko spojrzeć z szerszej perspektywy. Uważam, że w UFC mu się powiedzie. Jeśli dałby cztery dobre walki, to wtedy zapracuje na ogromne pieniądze. Nieporównywalne do tych jakie UFC oferuje mu na starcie. Pytanie, czy będzie chciał ryzykować - dodaje Lewandowski.

Można się spodziewać, że menedżerom Khalidova trudno będzie wynegocjować wyższy kontrakt dla swojego zawodnika, ale zapowiadają, że postarają się poszukać pieniędzy w inny sposób.

- Czekamy na finalną ofertę. Pieniądze za walkę to jedna sprawa, ale jest jeszcze szereg bardzo ważnych spraw kontraktowych: nazwisko pierwszego rywala, kwestia walki w głównej karcie, możliwości marketingowe, promocyjne. Wszystko to składa się na zarobki zawodnika - tłumaczy Lewandowski.

Jeśli jednak Khalidov z jakiegoś powodu nie zaakceptuje oferty UFC, to niewykluczone, że i tak spróbuje swoich sił w USA. Polaka chcą również organizacje Strikeforce (podobnie jak UFC należy do spółki Zuffa) oraz Bellator.

- My jako Federacja KSW również przedstawimy mu ofertę, ale naszym zdaniem sprawa jest prosta: Mamed będzie walczył w Stanach, pytanie tylko, dla której organizacji. Nawet jeśli oferty będą nie do końca satysfakcjonujące, to będziemy Mameda zachęcać do spróbowania sił w USA - wyjaśnia Lewandowski.

- Osobiście bardziej kierowałbym się w stronę organizacji Strikeforce niż Bellator. Moim zdaniem Bellator jest zbyt małą organizacją, ale to jest tylko moje zdanie. Strikeforce jest bardziej demokratyczny i nie ogranicza zawodników tak, jak robi to UFC. Gdyby Khalidov zdecydował się pójść w stronę Strikeforce, to nie straciłby kontraktów, które ma w Polsce. Wtedy ten algorytm przeliczeniowy byłby korzystniejszy dla Mameda, ponieważ moglibyśmy połączyć możliwość walki w USA i w Polsce - konkluduje Kawulski.

Więcej na www.wp.pl

Opublikowano: 2012-06-11

Komentarze

av

NIE JA CHCE MAMADA W UFC!!! :D TAM PO KILKU WYGRANYCH BEDZE MIAL WIECEJ KASY A NA PEWNO WYGRA GO MAMAED

av

A LEWANDOWSKI Z KUWALEM TYLKO ZACIERAJA RECE NA KASE DLA NICH LEPIEJ BY BYLO GDYBY MAMAED WALCZYL W STRIKEFORCE

av

TA ,MAMED IDZ DO UFC TAM SA LEPSI ZAWODNICY

av

ufc mamed prosze, ale strikeforse lepsze niz non stop ksw, jak by dali mu jacare bylo by ciekawie

av

Proste ze jako menedzerowie wiedza ze mamed to zyla zlota, im wiekszy kontrakt z ufc tym wieksza kasa dla nich, z reklam i sponsoringu dostana tylko ochlapy, dlatego chca zeby mamed mial jak najwyzszy kontrakt, dziwie sie mamedowi ze sie jeszcze nie zgodzil na ufc, Ci jego smieszni menedzerowie do dwaj zachalnni i niechapani chciwce, pasuje im strikeforce bo trzepali by dalej ogromna kase na nim na ksw a jeszcze mieliby na nim % ze Strikeforce, nie wiem czy oni mysla ze nikt tego nie rozumie?:)

av

Moim skromnym zdaniem.20 tysięcy dolarów to mało.Skoro jest Mamed taki nie znany w USA to czemu mój kolega który obecnie mieszka w Stanach mówi że zawodnicy UFC już się boją Mameda.Powinien tam pojechać wygrać pierwszą walkę a stawka się zwiększy,jeśli natomiast tak by się nie zdarzyło podziękuje albo dalej będzie walczył.Mamed jest moim mistrzem,jest on najlepszy i będzie jeszcze największą legendą MMA.Ten "chłopak" to typ zawodnika,których żadko się widuje jedyni to był Mirko Crocop,Fedor Emelianenko.Potrafi nastawić się na każdego to bardzo żadka i trudna cecha do nabycia.Mamed mój mistrzu idź pokaż klasę,przetrzep tam wszystkim skórę.Co mogę więcej powiedzieć, Powodzenia i
ETO KAVKAZ!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również