Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


M-1 Challenge 47. Marcin Tybura rozbił Maro Peraka w trzeciej rundzie

m-1-challenge-47-marcin-tybura-rozbil-maro-peraka-w-trzeciej-rundzie

Bardzo dobry pojedynek stoczył w Orenburgu niepokonany polski "ciężki" Marcin Tybura (10-0 MMA). Niedawny zwycięzca Grand Prix wagi ciężkiej M-1 tym razem pokazał klasę w pojedynku z Maro Perakiem (23-4-1 MMA).

Przypomnijmy: Tybura miał walczyć na M-1 Challenge 46 z Damianem Grabowskim, mistrzem M-1 w najcięższej kategorii wagowej, jednak z powodu kontuzji Grabowskiego do tego boju nie doszło.

Tybura trafił więc na Peraka (podczas KSW 10 w 2008 roku przegrał z Janem Błachowiczem), na M-1 Challenge 47 i, jak się okazało, był to zły wybór dla Chorwata. Polak bowiem zdominował go bezwzględnie w pierwszym i drugim starciu. Przewaga umiejętności parterowych i sprytne wykorzystywanie masy przez polskiego wojownika zaowocowały dobrymi obaleniami i pełną kontrolą nad rywalem, który był obijany w dosiadzie oraz z pozycji bocznej, a nawet kilkakrotnie zaatakowany duszeniem zza pleców oraz balachą.

Początek trzeciego starcia to był najsłabszy moment w wykonaniu Polaka, lekko zmęczonego już ciagłą pracą w ringo-klatce rosyjskiej organizacji. Na koniec jednak, po okresie prób dobrania się do 28-letniego, polskiego fightera Chorwat znów znalazł się na plecach. A ponieważ tak niefortunnie próbował uciekać z sytuacji zagrożenia, że oddał plecy Tyburze, ten bezceremonialnie rozbijał go z tyłu to lewym, to prawym młotkiem.

Sędzia, widząc że Perak nie wygląda na kogoś, kto ma ochotę dłużej się bić, przerwał ten pojedynek po minucie i dwudziestu sześciu sekundach trzeciej rundy.

Tybura odniósł dzięki temu dziesiąte, zawodowe zwycięstwo, w tym czwarte przez KO/TKO.

Podczas tej samej gali swój pojedynek wygrał również Kamil Maroń (5-1 MMA), który jednogłośną decyzją sędziów pokonał Georgy'a Fursova (1-1 MMA).

WOJ

Opublikowano: 2014-04-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również