Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Krople do oczu lub krem do stóp, czyli skąd doping u Brocka Lesnara

krople-do-oczu-lub-krem-do-stop-czyli-skad-doping-u-brocka-lesnara

Różne tłumaczenia już słyszelismy od sportowców przyłapanych na stosowaniu niedozowolonych środków dopingujących. W Polsce na przykład najsłynniejszy jest "barszcz z krokietami Jarosława Morawieckiego", czyli wyjaśnienia polskiego hokeisty dotyczące jego kłopotów z dopingiem podczas igrzysk olimpijskich w Calgary w 1988 roku.

Barszcz i krokiety więc to polska specjalność. Inaczej jest w Holandii. Alistair Overeem natomiast, choć on akurat nigdy nie ujawniał listy potencjalnie zdradliwych produktów, w których podano mu zabronione substancje, też wsławił się bardzo interesująca opowieścią na temat swego menu. Zapytany kiedyś dlaczego w niedługim czasie tak bardzo zmieniły się jego wygląd i masa wyjaśnił, że to ze względu na specjalną dietę, w której bardzo ważną rolę odgrywa konina.

Dodajmy, że w ostatnim czasie niezwykle modne stało się szukanie zakazanych preparatów w nowych, niestosowanych wcześniej odżywkach, z których - traf chciał - przyłapany na dopingu sportowiec skorzystał akurat niedługo przed kontrolą. Tak na przykład starał się wyjaśniać swoje ostatnie kłopoty i wykluczenie z UFC 200 Jon Jones.

Już poczas wspomnianej UFC 200 (a także przed nią) wpadkę zaliczył także Brock Lesnar. On, możemy to śmiało powiedzieć, po raz kolejny przejdzie do historii jako prekursor - tym razem poszukiwania sprawców przypadkowej ponoć wpadki z dopingiem wśród kropli do oczu i kremu do stóp.

Jak bowiem wyjaśnił prawnik zawodowego zapaśnika z WWE, a niegdyś mistrza UFC w wadze ciężkiej, to właśnie w tych preparatach, która Lesnar zaczął bardzo niedawno stosować, mogły znajdować się niedozwolone substancje, które rzuciły na Amerykanina mieszkającego w Kanadzie cień podejrzeń o stosowanie dopingu.

Nie chcemy teraz, na gorąco, oceniać czy to wszystko ma sens, czy nie. Skoro wedle poważnego prawnika da się  "złapać doping" po wpuszczeniu sobie kropelek do oka lub po posmarowaniu stopy kremem, to widocznie da się.

Patrząc jednak na wygląd i gabaryty Brocka Lesnara jakoś z trudem przychodzi nam powstrzymać się od śmiechu na myśl, że to wszystko, co go ostatnio spotkało w kontekście dopingu, to efekt kłopotów ze źrenicami lub z suchymi piętami.

JAM

Opublikowano: 2016-10-14

Komentarze

av

To przez krople!!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również