Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Konferencja przed Boxing Night 10: znamy walkę wieczoru. WIDEO

konferencja-przed-boxing-night-10-znamy-walke-wieczoru-wideo

Bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek o mistrzowski pas w formule K-1 Tomas Mozny vs. Michał Wlazło to walka wieczoru gali Boxing Night 10, która w piątek 12 czerwca 2015 odbędzie się w Częstochowie. Organizatorami imprezy są Marcin Najman i Robert Walczak, czyli grupa NW Promotion. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na żywo w TVP Sport.

Wraz z Robertem doszliśmy do wniosku, że rywalizacja w K-1 jest w Polsce trochę zepchnięta na margines, a zawodnicy walczący w tej formule, którzy mają na koncie wiele tytułów, nie są ani odpowiednio promowani, ani właściwie eksponowani w naszym kraju. Ich walki, co także warte jest podkreślenia, są bardzo widowiskowe – wyjaśniał Marcin Najman podczas konferencji prasowej promującej galę, której byliśmy świadkami w częstochowskim Pubie Stacherczak.

Pochodzący ze Słowacji Tomas Mozny to aktualny mistrz świata, który ma już na koncie występy przeciwko polskim wojownikom. Urodzony w Koszycach zawodnikom bił się z naszymi reprezentantami i w boksie, i w MMA, i w K-1 właśnie.

Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z równie wszechstronnym (bo także walczącym w MMA), doskonale znanym wszystkim fanom sportów walki w Polsce, Michałem Wlazło, mistrzem Europy w K-1. I to właśnie pas czempiona Starego Kontynentu będzie stawką konfrontacji obu wymienionych fighterów.

Oprócz tego w walkach na zasadach K-1 zobaczymy w Częstochowie wielokrotnego mistrza Polski oraz zdobywcę Pucharu Świata Pawła Gierzyńskiego oraz cieszącego się zasłużonym szacunkiem, pochodzącego z Częstochowy Norberta Anzorge, który nie raz udowadniał już, że bez względu na to czy wygrywa, czy przegrywa, w ringu zawsze jest efektowny i bezkompromisowy. Tym razem Anzorge skrzyżuje rękawice z Patrykiem Rajskim.

Poza kick-bokserami w Częstochowie nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć pięściarzy, bo to w końcu oni przez kilka lat stanowili o jakości częstochowskich spotkań ze sportami walki.

Tym razem w karcie walk znaleźli się, mający (podobnie jak Paweł Gierzyński) kontrakty z NW Promotion, Dawid Kwiatkowski, Łukasz Gworek i Adam Koprowski.

Wiadomo już, że Kwiatkowski i Gworek rywalizować będą w bojach toczonych na dystansie sześciu rund, a ich rywali poznamy niebawem, natomiast Koprowski w swoim pojedynku zmierzy się z Robertem Gackiem.

W najbliższych dniach mają także zostać dopięte ostatnie szczegóły porozumienia z dwoma przedstawicielami grupy Tymex Promotion, Marcinem Siwym i Robertem Parzęczewskim, którzy również zaprezentują się 12 czerwca przed częstochowską publicznością.

No i, co dla nas szczególnie ważne, w czerwcowej rozpisce znajdzie się także najprawdopodobniej potyczka toczona na zasadach MMA, z udziałem zawodnika z Częstochowy.

Nie da się zrobić czegoś większego od walki Andrzeja Gołoty. Chcemy natomiast dorównywać do poziomu, jaki osiągnęliśmy podczas ostatniej gali, i dlatego proponujemy takie zestawienia walk – dodał Marcin Najman.

Bilety na galę pojawią się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Wejściówki będą dostępne na portalu kupbilet.pl oraz w częstochowskim Pubie Stacherczak (Al. Kościuszki 1).

Oficjalna informacja NW Promotion

Wideo z konferencji prasowej:

Opublikowano: 2015-04-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również