Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KOMENTARZ. Marcinowi Heldowi należy się odszkodowanie

Marcin Held
Get more pictures like this from SHERDOG.COM

W 2000 roku miałem możliwość wyjechania na walkę Andrzeja Gołoty z Mike'em Tysonem. Mieszkaliśmy z grupą polskich dziennikarzy w Auburn Hills pod Detroit, bowiem właśnie tam miał odbyć się ten pojedynek.

Po dobrze wykonanej robocie, sporej dawce wstydu związanej z ucieczką Andrew z ringu i załatwieniu wszystkich służbowych spraw, w towarzystwie m.in. Andrzeja Kostyry, szefa sportu w Super Expressie, udaliśmy się do mini marketu po piwo. Ja pełnoletni, choś jeszcze małolat, i pan Andrzej dużo starszy, choć przecież wciąż młody duchem.

Chciałem mieć gest i zapłacić za zgrzewkę złocistego trunku. Postawiłem ją na ladę, miła pani, choć przy kości, nabiła cenę i poprosiła mnie... Nie, nie o pieniądze. Tylko o dokument potwierdzający, że mam skończone 21 lat. Bo bez tego nie sprzeda mi piwa. Pech. Paszport został w wypożyczonym samochodzie.

- Daj spokój, ja zapłacę - stwierdził redaktor Kostyra i zaczął wyciągać portfel.

To był błąd.

- Poproszę dokument potwierdzający, że skończył pan 21 lat - zażądała sprzedawczyni.

Ameryka. Wolny kraj, ale pełen przedziwnych rozwiązań. W Indianie, gdzie szykany spotkały Marcina Helda, nie można np. sprzedawać ciepłego piwa.

Podczas igrzysk w Salt Lake City (stan Utah) sam przekonałem się, że jest to również tam jeden z warunków handlu tym towarem, na dodatek mają do niego dostęp tylko pełnoletni. Podczas jednego z hokejowych spotkań, na wydzielonym stoisku, założono mi na rękę specjalną, czerwoną opaskę. Bez niej nie kupiłbym "browara". I to jakiego... Góra 2 proc. alkoholu.

Takie są warunki, takie zasady. W sprawie Helda, pomijając frustrujący fakt, iż dalej będzie ponosił koszty przygotowań, znów zacznie przeżywać ten sam, ogromny finałowy stres i na zawsze pozostanie w jego głowie ta nieprawdopodobna wręcz historia, denerwujące jest co innego.

Szefowie Bellatora ponoszą akurat najmniejszą odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. Dopełnili wszelkich formalności. Przecież Polak został wpuszczony do kasyna w Hammond na oficjalne ważenie. I nikt wtedy nie odmawiał mu prawa wstępu.

Dopiero dzień później pojawiły się kłopoty.

Jasne jest, że skoro pewne przepisy są to obowiązuja i basta. Jednak tu nie chodzi o łamanie prawa, ale jakże częste dostosowywanie go do wymogu chwili.

Rozumiem bowiem bezduszność sprzedawcy piwa w sytuacji, gdy może podać alkohol tylko pełnoletniej osobie. Nawet jeśli próbuje kupować je persona siwiejąca na skroniach. Nie mam zastrzeżeń co do tego, że nie wolno zbyt młodym osobom bawić się w kasynie.

W Hammond ktoś jednak nie zrozumiał, że nie o hazard tu idzie, a o sportową imprezę. Jakiś urzędnik, jakich pełno na całym świecie, być może kompletnie nie znający się na sporcie, zadecydował o tym że Held nie może stoczyć najważniejszej walki w życiu.

Skoro jednak Heldowi nikt nie przeszkodził w pojawieniu się na oficjalnym ważeniu, a potem niespodziewanie zagrodził drogę na walkę, zastanawiałbym się czy nie wystąpić o odszkodowanie za starty moralne i finansowe.

Przedstawiciele komisji sami stworzyli precedens, który może umożliwić pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

Czasami nie ma co kopać się z koniem, bo to bardzo kosztowne zajęcie, fakt. Jednak absurdalność decyzji, która tak dotknęła polskiego wojownika, aż boli.

JACEK ADAMCZYK, publicysta Orange sport i portalu MMAnia.pl

Opublikowano: 2012-12-15

Komentarze

av

ta sutlacja uratowala helda przed KO...

av

tak mu ciezko terea ojej och jak boli;D tak jak muwilem opacznosc nad nim czuwala

av

Gdyby pan redaktor "od lat udzielający się w sportach walki" lepiej poszukał informacji to by wiedział, że Held dostał 15 tys. dolarów. Na czysto nie licząc przelotów, hoteli itp. A to jest jak na tą sytuację na prawdę zadowalająca kwota.

av

jakie KO?? kazdy kozaczy i zazdrosci Heldowi ukcesow

av

Panowie wielka prośba, kto ma facebooka niech wejdzie tutaj: http://kwejk.pl/obrazek/1575163/marcin-held.html
i kliknie "Lubię to".
Jeśli obrazek wejdzie na główną to bardzo dużo Polaków zainteresuje się sytuacją a Marcin zdobędzie popularność wreszcie ;)

av

@jj:
Wracaj oglądać walki Sappa, znawco mma.

av

a ciekawe jak wyglądja kwestie finansowe tego wszystkie ? Czy redakcja posiada jakies informacje ? Czy dotał kase za walke za zwroty ? Oraz po przeczytaniu kilku artykułów ma możliwość starania sie o naprawde niezłe odszkodowanie ze dzien wczesniej zostal wpuszczony nie zgodnie z prawem na teren kasyna

av

Wypadek może zdarzyć się każdemu z nas. Dlatego też dbamy o to, aby opłacać regularnie ubezpieczenie, dzieki któremu w razie potrzeby będziemy mogli uzyskać odszkodowanie. Nie zawsze jednak ubezpieczalnie łatwo wypłacają nam należne środki. Coraz częściej sami musimy o nie walczyć. Dlatego tez polecam kancelarię prawną Teodorowski & Wojtaszak z Krakowa, która specjalizuje się w tym zakresie

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również