Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Kevin Szaflarski odniósł dwa zawodowe zwycięstwa w jeden weekend

kevin-szaflarski-odniosl-dwa-zawodowe-zwyciestwa-w-jeden-weekend

Złoty medalista mistrzostw świata IMMAF z 2015 roku Kevin Szaflarski (2-1 MMA) stoczył w zeszły weekend dwie zawodowe walki.

Niedzielny pojedynek odbył się w Nowym Targu na finałowej gali zawodowej kickbokserskich mistrzostwach Polski Low Kick jako zawodowa walka wieczoru.

Z Szaflarskim zmierzył się Norbert Czyżewski (0-1 MMA), który do walki przygotowywał się od miesięcy. Jednak odwrotna skrętkówka ze stójki w wykonaniu Kevina zmusiła Czyżewskiego do odklepania w 22 sekundzie pierwszej rundy.

Dzień wcześniej na sobotniej gali MMA Maximus Warrios 4 Szaflarski pokonał Mateusza Lewandowskiego (0-1 MMA) stosując trójkąt nogami z dosiadu już w 49 sekundzie walki!

Imponujące zwycięstwo jest szczególnie imponujące - gdyż Kevin przyjął to wyzwanie niecałe 12 godzin przed walką.

Przyznam, że jestem troszkę w szoku, że wszystko poszło tak szybko. Nie zdążyłem jeszcze wejść na wysokie obroty. Myślałem, że to ja będę musiał inicjować klincz, a tymczasem to przeciwnik w ten sposób zaczął walkę, co bardzo ułatwiło mi sprawę. Ogromny szacunek dla rywali, którzy zgodzili się wyjść ze mną do klatki - mówił po niedzielnej walce Szaflarski.

Kevin odniósł się również do swojej przyszłości:

W czasie weekendu majowego zamierzam odpocząć w rodzinnym Czarnym Dunajcu. Czekam na nowe propozycje walk i poważniejsze wyzwania, do których będę się przygotowywał w Albuquerque i tam ciężko pracował na jeszcze lepszą formą.

Zawodnik z Podhala, zanim osiągnął ostatnie sukcesy, trenował w warszawskim Klubie S4 z polskimi zawodnikami UFC (Marcinem Tyburą, Danielem Omielańczukiem czy Janem Błachowiczem). Do walki przygotowywał się też w Jackson Wink MMA Academy w Albuquerque, gdzie trenował z samym Jonem Jonesem.

Kevin Szaflarski ma bardzo duże doświadczenie w amatorskim MMA, jest kilkakrotnym amatorskim mistrzem Polski w tej formule.

Jego pierwsza zawodowa walka została przerwana przez lekarza, powodem była kontuzja barku u polskiego zawodnika, co w konsekwencji zapisano jako jego przegraną.

Oficjalna informacja teamu Kevina Szaflarskiego

Opublikowano: 2017-04-28

Komentarze

av

To teraz rewanż z tym czechem

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również