Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jon Jones o McGregorze: na swój sposób wygrał, bo pokazał charakter

Gained even more respect for @thenotoriousmma last night.

Film zamieszczony przez użytkownika Jon Bones Jones (@jonnybones)

Conor McGregor (19-3 MMA, 7-1 UFC), który przegrał w ostatni weekend z Nate'em Diazem (19-10 MMA, 14-8 UFC), stał się w związku ze swoim pierwszym w historii niepowodzeniem w UFC (choć - dodajmy - w wadze półśredniej wojowował, a nie w piórkowej) wdzięcznym obiektem docinków i żartów ze strony nielubiących go fanów oraz zawodników z największej organizacji MMA na świecie.

Nie wszyscy jednak pastwią się nad wciąż aktualnym mistrzem wagi piórkowej. W obronie Irlandczyka stanął były czempion wagi półciężkiej Jon Jones (21-1 MMA, 15-1 UFC), który pozwolił sobie nagrać (i umieścić na Instagramie) króciutkie przesłanie do wszystkich, którym tak wiele radości sprawiła porażka irlandzkiego wojownika:

Chciałbym poświęcić chwilę przegranej Conora McGregora i całej otoczce tego wydarzenia. Otóż postapił on, jak prawdziwy mistrz. Podjął bowiem wielkie ryzyko i zdecydował się pójść na całość, czyli wyraził zgodę na bój gdziekolwiek z kimkolwiek. To był prawdziwy hazard. I jak to w przypadku hazardu bywa przegrał, jednak przy okazji na swój sposób wygrał. Udowodnił bowiem, że ma wielki charatkter. I tyle wam powiem w tym temacie.

Sam McGregor, w komentarzach po przegranej z Diazem, podkreślał iż porażka niczego nie zmienia w jego podejściu do wykonywanej pracy. Nadal będzie zgadzał się podejmować nietypowe wyzwania i nadal zamierza uczestniczyć w największych wydarzeniach, organizowanych przez UFC. Stwierdził także, iż nie wyklucza rewanżu z Nate'em Diazem oraz że zastanawia się nad tym, czy nie powrócić do Oktagonu w lipcu 2016 na UFC 200.

Jones także powróci niebawem do klatki. On uczyni to po okresie wypaczeń i błędów, który przyniósł mu odebranie pasa oraz dyskwalifikację. "Bones" zmierzy się 23 kwietnia 2016 na UFC 197 z Danielem Cormierem (17-1 MMA, 6-1 UFC), który już raz nie poradził sobie z Jonesem, ostatecznie jednak wywalczył pas dzieki temu, że były czempion wpakował się w pozasportowe tarapaty.

JAM

Opublikowano: 2016-03-07

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również