Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Janu Malkriado Cruz vs. Dawid Świerczyński na gali FEN 7

janu-malkriado-cruz-vs-dawid-swierczynski-na-gali-fen-7

Ostatnią walką, którą organizacja Fight Exclusive Night zapowiada na galę FEN 7 „Real Combat”, która odbędzie się w piątek 24 kwietnia 2015 w Bydgoszczy, jest kickboxerski pojedynek na zasadach K-1 Rules. Zmierzą się w nim: charyzmatyczny portugalski wojownik, Janu Malkriado Cruz i utytułowany polski zawodnik, Dawid „Świerku” Świerczyński. Pojedynek odbędzie się w kategorii do 81 kg.

 Walczący niezwykle widowiskowo, 32-letni Portugalczyk, nazywany „Hanibalem”, debiutował na polskiej scenie kickboxingu podczas gali FEN 5 w Lubinie w styczniu 2015, tocząc z Pawłem Biszczakiem niezwykle dramatyczny pojedynek, który śmiało można nazwać thrillerem roku. Była to najlepsza walka gali.

W kolejnej walce we Wrocławiu, na gali FEN 6 uległ na punkty Wojciechowi Wierzbickiemu, także tocząc jedną z najciekawszych walk imprezy. Teraz zmieniając kategorię na wyższą chce wystąpić po raz trzeci i udowodnić swoją przydatność. Będzie mieć też mocne wsparcie. W jego narożniku stanie 8-krotny mistrz świata w Kickboxingu i Muay Thai, Tomasz Makowski, który pomaga mu w przygotowaniach. Cruz to dwukrotny mistrz Portugalii w Muay Thai. Trenował w tak renomowanych klubach jak: Vos Gym i Mikes Gym w Amsterdamie, w Holandii. Ma na koncie 28 zwycięstw przy 4 porażkach.

26-letni Dawid Świerczyński z Krynicy Zdrój zaczynał od kickbxerskich formuł light i full contact, gdzie zdobywał medale mistrzostw Polski. W 2014 roku wystąpił na gali FEN 3 ulegając silnemu Piotrowi Rogoszowi. Stratę powetował sobie zdobywając pas Międzynarodowego Zawodowego Mistrza Słowacji i Puchar Polski w formule Low-kick. Jego trenerem jest Janusz Hajduga. Dawid na zawodowym ringu zwyciężał 4 razy i poniósł 4 porażki.

Oficjalna informacja organizacji FEN

Opublikowano: 2015-04-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również