Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jan Błachowicz kolejnym Polakiem w UFC! WIDEO

jan-blachowicz-kolejnym-polakiem-w-ufc-wideo

Jan Błachowicz (15-3 MMA), do niedawna mistrz federacji KSW w wadze półciężkiej, podpisał kontrakt z UFC! Wiadomość ta została ogłoszona w drugim odcinku filmu "Operacja BIG JOHN", który poniżej.

Potwierdziła się więc podana przez nas niedawno TUTAJ informacja, że UFC szuka w Polsce wojownika z kategorii półciężkiej.

Jeden z czołowych, polskich wojowników MMA jest kolejnym po Danielu Omielańczuku, Piotrze Hallmannie, Krzysztofie Jotce i Pawla Pawlaku zawodnikiem z naszego kraju, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy związał się umową z największą organizacją MMA na świecie.

Błachowicz jest teraz w trakcie rehabilitacji po operacji kolana. Nie walczył w grudniu 2013 – choć wstępnie zakładano, że tak się stanie – na KSW 25. Uniemożliwił mu to wspomniany uraz, w związku z którym musiał poddać się zabiegowi.

I choć „Big John” jest osobą kojarzoną przed wszystkim z Konfrontacją Sztuk Walki (był zawodnikiem KSW Team) nigdy nie ukrywał że jego marzeniem jest transfer do największej organizacji MMA na świecie.

Polski wojownik, związany z MMA Promotion, był tego bardzo bliski już w 2011 roku. Kontrakt leżał na stole, wystarczyło wygrać z Thierrym Sokoudjou. Niestety, na KSW 15 pochodzący z Kamerunu fighter potężnymi low-kickami wykończył Błachowicza i marzenia o znalezieniu się w wymarzonej organizacji trzeba było odłożyć na przyszłość.

Janek, niezwykle pozytywna postać polskiego sportu, miłośnik łucznictwa (poza treningami MMA doskonali także umiejętność strzelania z łuku) ostatecznie dopiął swego. I niebawem zobaczymy go w barwach Ultimate Fighting Championship.

Ile Polak dostanie za pierwszą walkę? Tradycyjną stawkę, czyli ok. 10 tys. dolarów. Dla niego jednak kwestie finansowe nigdy nie były najważniejsze. Ponieważ jest ogromnie ambitny, chciał rywalizować z najlepszymi. I dlatego dążył do parafowania umowy z UFC, która ostatecznie została podpisana na cztery walki. Pierwsza z nich odbędzie się zapewne jesienią, na gali największej organizacji MMA świecie w Polsce.

Jakiś czas temu, zapytany przeze mnie na antenie Orange sport o przejście do UFC i ewentualną walkę z mistrzem tej organizacji w kategorii półciężkiej Jonem Jonesem, bo przecież zawsze trzeba mierzyć w najwyższe cele, odparł:

Cóż, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się z nim zmierzyć. On ma niesamowicie długie nogi i ręce, ale moje też nie należą do krótkich. Byłaby bardzo ciekawa walka.

Te słowa najlepiej charakteryzują Jana Błachowicza – kolejnego Polaka w największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie.

To urodzony wojownik.

Jacek Adamczyk

Foto: Jacek Karczewski (MMAnia.pl)

"Operacja BIG JOHN", odc. 2:

A to jedno z naszych najlepszych wspomnień związanych z Błachowiczem. Po seminarium w stołecznej Copacabanie Janek uczył nas strzelać z łuku:

Opublikowano: 2014-01-31

Komentarze

av

http://www.sport4fans.pl/inne/1360/blachowicz-w-ufc-polak-dolacza-do-elity-mma.html

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również