Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Invicta FC 10. Cris Cyborg w grudniu powraca do klatki

invicta-fc-10-cris-cyborg-w-grudniu-powraca-do-klatki

Cristine "Cyborg" Santos (12-1 MMA) będzie 5 grudnia 2014 walczyła na gali Invicta FC 10 z nieznaną na razie rywalką w kategorii koguciej - oficjalnie potwierdziła  amerykańska organizacja, promująca kobiece MMA i współpracująca z UFC.

Dlaczego to taka ważna informacja? Bowiem - poza kilkoma innymi aspektami - debiut w nowej kategorii wagowej Brazylijki może być istotnym warunkiem jej ewentualnego zatrudnienia w Ultimate Fighting Championship.

No i - co także istotne - menedżerem Cyborg nie jest już znienawidzony ostatnio przez Danę White Tito Ortiz.

Przypomnijmy: Ortiz współpracował z jedną z największych gwiazd kobiecego MMA, gdy ta na początku ubiegłego roku powracała po dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących.

Santos była wcześniej związana umową ze Strikeforce. Po zamknięciu tej organizacji, podobnie jak jej inne największe gwiazdy, dostała ofertę z UFC.

Ortiz zdradził w lutym 2013, że jest ona bardzo dobra. "Cyborg" miałaby zagwarantowane cztery boje w UFC, w tym ostatni z mistrzynią wagi koguciej Rondą Rousey.

Santos w sumie odpowiada taki układ, chciała jednak by wszystkie jej pojedynki - w tym ten z Rousey - zostały zorganizowane w kategorii nie niższej niż 140 funtów.

Niestety, taki układ od początku był niemożliwy. Cris, która niedawno była gościem honorowym gali FEN 3 we Wrocławiu, miała więc do wyboru albo zejście do dywizji 135 funtów, albo odrzucenie kontraktu zaproponowanego przez największą federację MMA na świecie.

"Cyborg" ostatecznie przeniosła się do organizującej tylko walki pań Invicta FC. Ale wciąż szuka możliwości dostania się do Ultimate Fighting Championship, nieustannie prowokując i obrażając przy okazji Rondę Rousey.

No i ostatnio coś się na linii Santos - UFC wyraźnie zmieniło. Dana White, który jeszcze do niedawna niepochlebnie wypowiadał się o Brazylijce, teraz nie jest już do niej tak wrogo nastawiony.

A "Cyborg" zaczyna pracować nad zrzuceniem wagi. Ma jej w tym pomóc Tony Aponte, znany ze współpracy z kulturystami oraz z takimi zawodnikami MMA jak B.J. Penn, Heath Herring i Mike Whitehead.

WOJ

Opublikowano: 2014-09-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również