Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cro Cop i Wanderlei Silva wystąpią w Grand Prix organizacji Rizin FF

cro-cop-i-wanderlei-silva-wystapia-w-grand-prix-organizacji-rizin-ff

Mirco Filipovic (31-11-2, 1 NC), a także Wanderlei Silva (35-12-1, 1 NC) - to największe gwiazdy Grand Prix w formule open (bez podziału na kategorie wagowe) podczas gali Rizin FF, zaplanowanej na 25 września 2016 w Saitamie.

Czterech z 16 uczestników - w tym "Cro Cop" i "The Axe Murderer" - bez względu na wynik osiągnięty jesienią znajdzie się w ćwierćfinale rywalizacji, któej będziemy świadkami podczas kolejnej, grudniowej gali (29-31.12.2016) organizacji stworzonej przez byłego szefa legendarnej PRIDE, Nobuyukiego Sakakibarę.

Oprócz Chorwata i Brazylijczyka w turniejowej rywalizacji wezma także udział weteran japońskiej sceny MMA Kazuyuki Fujita (15-11 MMA) oraz były sumoka, Estończyk Kaido Hoovelson (1-0 MMA), czyli Baruto Kaito, który zadebiutował w mieszanych sztukach walki na pierwszej gali Rizin FF, podczas której pokonał jednogłośną decyzją sędziów legendę sportów uderzanych, trzykrotnego mistrza K-1 World Grand Prix Petera Aertsa.

W rozpisce gali w Saitamie, choć nie w ramach turnieju, zobaczymy także walkę w wadze lekkiej Daron Cruickshank (17-8 MMA) vs. Andy Souwer (1-0 MMA), a także boje pań z udziałem Gabi Garcii (2-0 MMA) i Kanako Muraty (3-0 MMA).

Cro Cop, który po raz ostatni walczył w MMA podczas polskiej gali UFC w Krakowie w kwietniu 2015, formalnie zakończył karierę w listopadzie ubiegłego roku licząc, że odejście uratuje go przed dyskwalifikacja za stosowanie dopingu (hormon wzrostu).

Chorwat, prewencyjnie, sam przyznał się do korzystania z niedozwolonych środków zanim jeszcze ujawniono wyniki jego testów. Potem okazało się, że testy niczego nie wykazały, jednak Filipovic, skoro ujawnił już swoje nielegalne działania, został za nie ukarany dwuletnią dyskwalifikacją, nałożoną przez Amerykańska Agencję Antydopingową (USADA). Nie obowiązuje ona jednak w Japonii.

Dodatkowo niejasne jest, czy UFC nie będzie starała się zablokować występu Filipovicia w Saitamie. Zazwyczaj bowiem gdy tacy zawodnicy, jak Cro Cop (przerabiał to m.in. Wanderlei Silva) kończą kariery, wciąż pozostają związani kontraktem z największą organizacja MMA na świecie, by nie móc walczyć na imprezach konkurenyjnych organizacji.

Na razie szefowie UFC nie przedstawili swojej opinii, dotyczącej ewentualnej walki Cro Copa dla Rizin FF.

Silva natomiast stoczy w Saitamie swój pierwszy pojedynek w MMA od 2013 roku. "The Axe Murderer", który niedawno miał ciężki wypadek (jadąc rowerem został potrącony i bardzo mocno poturbowany przez rozpędzony samochód) po raz ostatni walczył na UFC on FUEL TV 8 z Brianem Stannem. Po zawaleniu testów atydopingowych, zmasaowanych atakach na Ultimate Fighting Championship oraz uniknięciu - ogłoszonej pierwotnie - dozywotniej dyskwalifikacji, Silvie udało sie w styczniu tego roku rozwiązac kontrakt z UFC i związać z Rizin FF oraz ze współpracująca z brazylijską federacją organizacją Bellator.

Debiut Silvy w Bellatorze planowany jest na 2017 rok, gdy brazylijskemu wojownikowi minie okres trzyletniej karencji, nałozonej na niego przez USADA.

JAM

Opublikowano: 2016-07-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również