Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cris Cyborg chce walki z Rondą Rousey i zaczyna zrzucać kilogramy

cris-cyborg-chce-walki-z-ronda-rousey-i-zaczyna-zrzucac-kilogramy

Cristine "Cyborg" Santos (12-1 MMA) ma w grudniu walczyć na gali Invicta FC 10 z nieznaną na razie rywalką w kategorii koguciej - taką frapująca deklarację złożył jej nowy menedżer, George Prajin.

Dlaczego to taka ważna informacja? Bowiem - poza kilkoma innymi aspektami - debiut w nowej kategorii wagowej Brazylijki była istotnym warunkiem jej ewentualnego zatrudnienia w UFC.

No i - co także istotne - menedżerem Cyborg nie jest już znienawidzony ostatnio przez Danę White Tito Ortiz.

Przypomnijmy: Ortiz współpracował z jedną z największych gwiazd kobiecego MMA, gdy ta na początku ubiegłego roku powracała po dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących.

Santos była wcześniej związana umową ze Strikeforce. Po zamknięciu tej organizacji, podobnie jak jej inne największe gwiazdy, dostała ofertę z UFC.

Ortiz zdradził w lutym 2013, że jest ona bardzo dobra. "Cyborg" miałaby zagwarantowane cztery boje w UFC, w tym ostatni z mistrzynią wagi koguciej Rondą Rousey.

Santos w sumie odpowiada taki układ, chciała jednak by wszystkie jej pojedynki - w tym ten z Rousey - zostały zorganizowane w kategorii nie niższej niż 140 funtów.

Niestety, taki układ od początku był niemożliwy. Cris, która niedawno była gościem honorowym gali FEN 3 we Wrocławiu, miała więc do wyboru albo zejście do dywizji 135 funtów, albo odrzucenie kontraktu zaproponowanego przez największą federację MMA na świecie.

"Cyborg" ostatecznie przeniosła się do organizującej tylko walki pań Invicta FC. Ale wciąż szukała możliwości dostania się do Ultimate Fighting Championship, nieustannie prowokując i obrażając przy okazji Rondę Rousey.

No i ostatnio coś się na linii Santos - UFC wyraźnie zmieniło. Dana White, który jeszcze do niedawna niepochlebnie wypowiadał się o Brazylijce, teraz nie jest już do niej tak wrogo nastawiony.

A "Cyborg" zaczyna pracować nad zrzuceniem wagi. Ma jej w tym pomóc znany ze wspópracy z kulturystami oraz z takimi zawodnikami MMA jak B.J. Penn, Heath Herring i Mike Whitehead Tony Aponte.

WOJ

Opublikowano: 2014-07-11

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również