Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Conor McGregor to rasista, obrażający Mayweathera? Podobno tak

conor-mcgregor-to-rasista-obrazajacy-mayweathera-podobno-tak

To tak naprawdę przygrywka do tego, co nas jeszcze czeka przed 26 sierpnia w Las Vegas, jednak - dodajmy od razu - bardzo mocna przygrywka. Dwie konferencje z Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem to zdarzenia, jakich jeszcze w świecie sportów walki nie widzieliśmy. Przejdą one zapewne do historii, tak jak chociażby spotkania z mediami promujące walki Muhammada Aliego. Warto jednak podkreślić że nawet tamte wydarzenie nie były aż tak spektakularne i zorganizowane z takim rozmachem, jak to czego jesteśmy teraz świadkami.

Prawdę powiedziawszy jednego tylko do tej pory nam brakowało, choć może słowo "brakowało" akurat nie jest w tym przypadku najlepsze. Oto - tak nam się przynajmniej zdawało - w całym tym pełnym hipokryzji i zakłamania politporawnym świecie nigdy dotąd nie wytknął McGregorowi rasizmu.

Podkreślmy: jesteśmy jak najdalsi od tego, by rzucać podobne oskarżenia przy każdej nadarzającej się okazji oraz samemu szukając ku temu pretekstów, jak czyni to, nie tylko u nas, wielu kołtunów chcących uchodzić za "światowców".

Zaskoczyło nas jednak, że jakoś nie podjęto szerzej wątku malutkiego fragmentu potężnych antymayweatherowych mów, których wysłuchaliśmy i w Los Angeles, i w Torornto.

Otóż Conor w sytuacjach, gdy Mayweather zaczynał gibać się w rytm rozbrzmiewającej w halach muzyki, wykrzykiwała w stronę rywala "tańcz dla mnie, chłopcze!".

Troche pogrzebaliśmy w przepastnych zasobach internetu i oto okazało sie, że jednak temat został podjęty, a sprawa staje się głośna.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami już zaczyna się gównoburza, związana z wypowiedzią Irlandczyka. Oskarża sie go o to, że - oczywiście - jest rasistą, bo zwrot którego użył powoduje, że cofamy się wraz z wypowiadającym go bezpośrednio do czasów niewolnictwa w USA.

Ja wiem, że dla wielu ludzi są tylko dwa typy chłopaków - biali i kowboje. Ja się nie zaliczam ani do jednej, ani do drugiej grupy. Rasizm, niestety, wciąż istnieje. Oczywiście, słyszałem wcześniej że właśnie Conor jest rasistą, ale nie przejmuję się tym. Niech tam sobie myśli, co myśli. Ja robię swoje - tak Mayweather skomentował w rozmowie z TMZ całe rodzące się zamieszanie.

Jak zwykle sztucznie rozdmuchiwane i bez sensu wiązane z "rasizmem". Przecież w przypadku wszystkich tych "paskudnych wypowiedzi" tak naprawdę o ogromną kasę - i to dla obu panów - chodzi, a nie o politykę!

JAM

Opublikowano: 2017-07-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również