Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cage Warriors 57: Chlewicki vs. Daley. Zapowiedź gali. WIDEO

cage-warriors-57-chlewicki-vs-daley-zapowiedz-gali-wideo

W jednej z najważniejszych walk wieczoru zobaczymy Łukasza Chlewickiego (10-2-1 MMA, na zdjęciu). Polak zmierzy się z doświadczonym Paulem Daley’em (32-12-2 MMA) i nie będzie faworytem pojedynku.

Walczący przed rodzimą publicznością Anglik to weteran ringów MMA i wielka gwiazda brytyjskiej sceny mieszanych sztuk walki. W wieku 30 lat ma już na koncie czterdzieści cztery pojedynki, w których odniósł aż trzydzieści dwa zwycięstwa.

Jego wygranymi kończyły się trzy ostatnie starcia – z Rodrigo Ribeiro, Patrickiem Valleem i Rudym Bearsem. Każde z nich „Semtex” odnosił przed czasem. Teraz - po pobycie m.in. w UFC oraz Strikeforce - powraca do Cage Warriors i jest to "powrót roku", jeśli chodzi o wydarzenia w brytyjskim MMA.

Chlewicki, mimo że starszy od Anglika o cztery lata, może pochwalić się dorobkiem dwunastu walk – jedną z nich zremisował, dwie przegrał, a w dziewięciu zwyciężył. W kwietniu, w swojej ostatniej konfrontacji, pokonał Michała Kozmera po dwóch minutach i jedenastu sekundach walki. W sobotę o podobne rozstrzygnięcie będzie niesłuchanie trudno.

Nie znamy się z „Saszą”, ale będę mu oczywiście kibicował. Mam nadzieję, że wleje Daley'owi. Musi uważać na lewego haka Anglika, bo to jego najmocniejsza broń. Słyszałem, że Łukasz jest bardzo dobrym grapplerem, więc pewnie będzie próbował obalić Daley'a, jednak i w tej płaszczyźnie musi być czujny. Daley walczył niedawno z Rodrigo Ribeiro, czarnym pasem BJJ, i załatwił go przez ground & pound. Z „Semtexem” warto pobić się trochę w stójce, uważając przy okazji na jego możliwości parterowe - tak radzi naszemu reprezentantantowi inny Polak Piotr "Iron" Ptasiński (5-3 MMA), który walczy dla organizacji Cage Warriors i który podpisał z nią nowy kontrakt, gwarantujący mu kolejne pięć pojedynków.

Faworytem swojego pojedynku nie będzie też drugi z Polaków, Marcin Wrzosek, który zmierzy się z Chrisem Fishgoldem. Bydgoszczanin z siedmiu zawodowych pojedynków przegrał tylko jeden, w listopadzie ubiegłego roku z Nadem Narimanim. Od tamtej pory dwukrotnie pojawiał się w ringu i tyleż razy schodził z niego zwycięski. W kwietniu wygrał z Sebastianem Kujawiakiem, a w maju z Timem Close. Obu rywali pokonywał w pierwszej rundzie.

Jeszcze lepszymi statystykami pochwalić może się Chris Fishgold. Z ośmiu pojedynków wszystkie kończyły się jego zwycięstwami,  a aż siedem z nich wygrywał przed czasem, w tym ostatnią konfrontację ze Steve’em O’Keefem. Czy w starciu z Wrzoskiem poniesie w końcu pierwszą porażkę w karierze?

Na gali w Echo Arenie równie ciekawie zapowiadają się starcia Henry'ego Fadipe z Dannym Robertsem i Ronniego Manna z Jose Luisem Zapaterem.

W pierwszym z nich faworytem będzie walczący przed własną publicznością, pochodzący z Liverpoolu, Roberts, który pochwalić się może znakomitym bilansem ośmiu zwycięstw przy tylko jednej porażce.

Emocji nie zabraknie z pewnością w konfrontacji Ronniego Manna z Jose Luisem Zapaterem. Obaj to doświadczeni fighterzy, mający na koncie odpowiednio dwadzieścia siedem oraz dwadzieścia sześć walk. I choć w swoich dwóch ostatnich pojedynkach schodzili z ringu przegrani, ich bezpośrednia potyczka zapowiada się niezwykle interesująco.

Sobotnia gala to już sześćdziesiąte czwarte widowisko organizowane pod auspicjami Cage Warriors. Choć trudno w to uwierzyć, ale Liverpool był gospodarzem zaledwie jednego z nich. Miało to miejsce w 2006 roku na gali Cage Warriors: Enter The Wolfslair.

Po ponad siedmiu latach federacja wraca więc ze swoją flagową imprezą do miasta Beatlesów.

Transmisja gali w sobote, 20 lipca 2013, w tSportKlubie. Komentować ją będą, tradycyjnie już, Jacek Adamczyk, publicysta portalu MMAnia.pl, oraz Michał Stanisławski.

WOJ/SportKlub, inf. własne

Opublikowano: 2013-07-19

Komentarze

av

Gala w UK bez Mikeya Tigera - polskiej legendy mma - to gala stracona...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również