Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Będzie mistrzyni UFC w wadze muszej? Dana White coś kombinuje

bedzie-mistrzyni-ufc-w-wadze-muszej-dana-white-cos-kombinuje

Sytuacja jest lekko dziwna. Szef UFC Dana White niedługo po ogłoszeniu, niby oficjalnego, komunikatu wyjaśnił bowiem że nie ma jeszcze żadnych potwierdzonych informacji dotyczących całego przedsięwzięcia.

Zgodnie jednak z tym, co zostało ujawnione Ultimate Fighting Championship zdecydowała się wreszcie, po długim okresie podchodów oraz przymiarek, zainicjować powstanie trzeciej, kobiecej kategorii. Tym razem muszej (do 125 lbs., czyli do 57 kg.).

W UFC znajdzie się w ten sposób 12. dywizja wagowa. Jej aktem założycielskim ma być ponoć najbliższa, 26. edycja The Ultimate Fighter, w której zobaczymy wszystkie zawodniczki UFC, gotowe podjąć rywalizację w wadze muszej, a także wojowniczki spoza Ultimate Fighting Championship, w wieku 21-34 lat, które wygrały swoje trzy ostatnie pojedynki. Wedle komunikatu, wysłanego przez UFC, zwyciężczyni tej rywalizacji będzie pierwszą mistrzynią nowej kategorii.

Tyle że - powtórzmy - Dana White sam zdementował oficjalny komunkat własnej UFC i oznajmił, że jego podanie było błedem, a sprawa stworzenia nowej dywizji wciąż pozostaje otwarta.

Co oznacza, że w tej kwestii wciąż niczego nie możemy być pewni.

Przypomnijmy, że w największej organizacji MMA na świecie mamy w tej chwili trzy mistrzynie: w wadze słomkowej posiadaczką pasa jest Joanna Jędrzejczyk, wagą kogucią rządzi teraz Amanda Nunes, natomiast w styczniu tego roku Germaine de Randamie pokonała Holly Holm i została w związku z tym pierwszą w historii czempionką kategorii piórkowej (do 145 lbs., czyli 66 kg.).

Dodajmy że - choć dywizja musza będzie nowością - w ramach rywalizacji w UFC odbyła się już jedna walka w tej kategorii. W czerwcu ubiegłego roku, w pojedynku w limicie do 57 kg., Joanne Calderwood pokonała przez TKO w trzeciej rundzie Valerie Letourneau.

JAM

Opublikowano: 2017-05-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również