Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


ACB w Manchesterze. Khalidov vs. Barnatt w walce wieczoru

acb-w-manchesterze-khalidov-vs-barnatt-w-walce-wieczoru

Mamed Khalidov (32-4-2 MMA) vs. Luke Barnatt (11-3 MMA) - oto walka wieczoru gali ACB, która w marcu 2016 odbędzie się w Manchesterze.

Barnatt to uczestnik TUF 17, który w "The Ultimate Fighter: Team Jones vs. Team Sonnen", reprezentując ekipę tego drugiego, dotarł do ćwierćfinału rywalizacji, w którym przegrał z Dylanem Andrewsem.

Mimo to angielski wojownik dostał od UFC propozycję podpisania kontraktu i wystąpił po raz pierwszy w barwach największej organizacji MMA na świecie na TUF 17 Finale, w kwietniu 2013. Zmierzył się wtedy z Collinem Hartem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów, a potem poddał jeszcze Andrew Craiga (ten bój uznano za "walkę wieczoru" UFC Fight Night 30) oraz Matsa Nilssona. "Bigslow" miał wtedy rekord 8-0 i wydawało się, że świat wagi średniej UFC stoi przed nim otworem.

Była to jednak błędna kalkulacja. Barnatt, kóry prowokowany przez Krzysztofa Jotkę próbował swego czasu "doprowadzić" do potyczki z Polakiem, przegrał trzy kolejne boje, z tym że dwa z nich - z Seanem Stricklandem i z Rogerem Narvaezem - po niejednogłośnych werdyktach arbitrów.

16 maja 2015 pochodzący z Southampton Anglik nie sprostał Markowi Munozowi i przyszło mu pożegnać się z największą organizacją MMA na świecie. Po rozstaniu z Ultimate Fighting Championship "Bigslow" trzy razy wchodził do klatki, po czym trzy razy wychodził z niej jako zwycięzca.

Barnatt - dodajmy - w swoim pierwszym boju poza UFC pokonał Mattia Schiavolina i wywalczył dzięki temu tytuł mistrza włoskiej organizacji Venator.

Natomiast dla mistrza KSW w wadze średniej wyjazd do manchesteru na bój z Barnattem będzie pierwszą, zagraniczną wyprawą od grudnia 2010. Mamed stoczył wtedy bój z Yukim Sasakim na gali w Tokio, który zakończył się zwycięstwem Chalidowa już w pierwszej rundzie.

Poza tym mistrz KSW, bijąc się poza granicami Polski, wygrywał także m.in. z Jorge Santiago (z którym przegrał potem w rewanżu), Jasonem Guidą i Igorem Pokrajacem.

Dodajmy, że Mamed jest niepokonany od marca 2010. Od tamtej pory wygrał 12 kolejnych walk oraz jedną zremisował. Po ostatnim, zakończonym dyskusyjnym werdyktem pojedynkiem z Azizem Karaoglu na majowej KSW 35 ogłosił, że udaje się na roczny urlop od MMA.

Jego powrót do klatki - jak widać - nastąpi trochę wcześniej, niż to wstępnie planowano.

JAM

Opublikowano: 2016-11-25

Komentarze

av

A już w czerwcu 2015 następna walka

av

Marzec 2016 ?. Dlaczego mamed bije sie po za ksw skoro ma ich pas

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również