Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


A nie mówiłem? Velasquez jest przereklamowany!

a-nie-mowilem-velasquez-jest-przereklamowany

Teraz to każdy może się mądrzyć. Więc i ja postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze do dyskusji o wyższości Juniora dos Santoasa nad Cainem Velasquezem i pozycji w wadze ciężkiej Brocka Lesnara. Poniżej tekst, który popełniłem dawno temu, po UFC 121. Przytaczam go teraz, ponieważ upieram się, że jest dokładnie tak, jak wtedy napisałem.

I - powtórzę to znów - bardzo chciałbym, żeby doszło do rewanżu Lesnar - Vealsquez. Byłaby to zupełnie inna walka, niż ponad rok temu. Śmiem też przypuszczać, że kto inny zostałby jej zwycięzcą.

A to wspomniany tekst (TUTAJ jego oryginał):

Brock Lesnar stracił tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC na własne życzenia. Pojedynek z Cainem Velasquezem rozegrał fatalnie taktycznie. Podobnie zresztą jak ten z Shanem Carwinem, tyle że wtedy rywal był w beznadziejnej kondycji i dlatego ostatecznie potężny Lesnar obronił pas.

Tym razem amerykański zapaśnik trafił na bardzo dobrze dysponowanego Meksykanina. I poległ. Słaby w stójce Brock nie zdołał sprowadzić rywala do parteru, choć podjął taką próbę. Zrobił to jednak w złym momencie, nie przemyślał całej akcji, a także makabrycznie zmęczył się wykonując cały ten, mało sensowny, atak.

Velasquez, teoretycznie lepszy technicznie, znacznie wszechstronniejszy i dużo bardziej doświadczony, nie zmarnował okazji. Sam wywrócił przeciwnika oraz bezwzględnie go zmasakrował.

Bardzo chciałbym zobaczyć rewanż. Ponoć są na niego szanse. Lesnar, maksymalnie skoncentrowany, szybki jak w kilku poprzednich walkach i ciutkę rozsądniejszy, wcale nie stoi na straconej pozycji.

W ostatni weekend zawalił, niestety, obronę tytułu, więc musiał go oddać. Może jednak odzyskać pas, o ile dostanie taką możliwość.

Dla mnie bowiem cały ten Velasquez jest mocno przereklamowany.

JACAN (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2011-11-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również